Zwycięska inauguracja Sztormu

Napisany przez w kategorii Ekstraliga, Mecze, Newsy, Newsy ligowe, Rozgrywki krajowe.

Sztorm Gdańsk znakomicie rozpoczął swoją przygodę z Ekstraligą i w pierwszym meczu nowego sezonu pokonał na własnym boisku GOSiRKi Piaseczno 2:1.

Beniaminek zaczął znakomicie. Już w 35. minucie Marcjanna Zawadzka strzeliła gola po dośrodkowaniu Klaudii Słowińskiej z rzutu rożnego. Na 2:0 tuż po przerwie podwyższyła Agnieszka Wierzbicka. GOSiRKi, które w poprzednim sezonie w ostatniej kolejce uchroniły się przed spadkiem, stać było jedynie na gola Lindy Dudek z rzutu karnego.

Sztorm AWFiS Gdańsk – GOSiRki Piaseczno 2:1  (1:0)
Bramki: Zawadzka 35, Wierzbicka 46 – L.Dudek 70 (karny)

Sztorm AWFiS: Kołacz – Świętoniowska, A.Bużan, Zawadzka, Wróbel, Zańko, Sirant, Słowińska (60 Słowy), K.Bużan, Kamińska (70 Sikorska), Wierzbicka (72 Pielowska)

GOSiRKi: Granowska – Kołek, Sosnowska, Kacprzak, Janicka, Łasicka (56 Tkaczyk), Machnacka (56 L.Dudek), Kutnik, Zdonek, M.Dudek, Ciupińska (68 Rosińska)