Żelazko pogrążyła AZS Wrocław

Napisany przez w kategorii Ekstraliga, Newsy, Newsy ligowe, Rozgrywki krajowe.

Na kłopoty Anna Żelazko. Była reprezentantka Polski weszła na boisko w 63. minucie i w doliczonym czasie gry strzeliła dwa gole, dające faworytowi cenne trzy punkty.

W Łęcznej pachniało niespodzianką, bowiem AZS Wrocław postawił faworytowi bardzo surowe warunki. Co prawda po pięknym strzale Natalii Chudzik z rzutu wolnego, Górnik objął prowadzenie, ale w 58. minucie Marta Cichosz doprowadziła do remisu. Co więcej, wrocławianki dokonały tej sztuki grając w osłabieniu, bowiem w 45. minucie czerwoną kartkę obejrzała Joanna Zalwowska.

AZS bronił się jednak dzielnie i wydawało się, że wywiezie z Łęcznej cenny punkt. Nic z tego. W drugiej minucie doliczonego czasu gry sędzia podyktowała rzut karny za faul na Marlenie Hajduk. Do piłki podeszła Żelazko i pewnym strzałem pokonała Annę Bocian. Minutę później, była piłkarka AZS-u ustaliła wynik spotkania na 3:1.

Górnik Łęczna – AZS Wrocław 3:1 (1:0)
Bramki: Chudzik 38, Żelazko 90+2 (karny), 90+3 – Sikora 58

Górnik: Klimek – Kwietniewska, Hajduk, Górnicka, Huzarevich, Chudzik, Daleszczyk, Zaubczyk (46. Sznyrowska), Guściora (63. Wasil), Jaszek (46. Krakowska), Jędrzejewicz (63. Żelazko)

AZS: Bocian – Aszkiełowicz, Grec Gradecka (82 Hnatów), Zalwowska, Ostrowska, Wróblewska, Dereń, Turkieiwcz, Cichosz (78 Janicka), Jaworek (89)

Czerwona kartka: Zalwowska 45