Zagłębie zbiło AZS Wrocław

Napisany przez w kategorii Ekstraliga, Mecze, Newsy, Newsy ligowe, Rozgrywki krajowe.

Pierwsza kolejka Ekstraligi i od razu duża niespodzianka. Zagłębie Lubin, które w okresie przygotowawczym nie zagrało nawet sparingu, pokonało na wyjeździe AZS Wrocław 2:1.

W poprzednim sezonie Zagłębie do ostatniej kolejki walczyło o mistrzostwo Polski, ale po sezonie ucięto drastycznie budżet i większość zawodniczek odeszła z klubu. Co więcej, piłkarki z Lubina nie zagrały ani jednego meczu sparingowego prze sezonem. To jednak nie przeszkodziło im w pokonaniu, mającego wysokie ambicje AZS-u Wrocław.

Już w piątej minucie po podaniu Joanny Płonowskiej gola dla przyjezdnych strzeliła Emilia Zdunek. Ta sama zawodniczka po przerwie podwyższyła na 2:0 wykorzystując rzut rożny. Gospodynie dopiero pięć minut przed końcem znalazły sposób na defensywę przyjezdnych, ale trafienie Karoliny Ostrowskiej było już tylko na otarcie łez.

AZS Wrocław – Zagłębie Lubin 1:2 (0:1)
Bramki: Ostrowska 85 – Zdunek 5, Zdunek 56 (karny)

AZS: Bocian – Sokołowska (57 Gradecka), Michalczyk, Hnatów (75 Cichosz), Zalwowska, Wróblewska, Ostrowska, Grabowska, Koziarska, Dereń, Maciukiewicz.

ZABŁĘBIE: Dąbek – Płonowska (70 Jakimak), Salwa, Balog, Sołtys, Szymkowiak, Krakowska, Ratajczyk, Bezdziecka (81 Jaworek), Zdunek, Kaźmierska.