Zagłębie z Górnikiem Łęczna na remis

Napisany przez w kategorii Ekstraliga, Newsy, Newsy ligowe, Rozgrywki krajowe.

Podziałem punktów zakończyło się spotkanie zespołów, które w poprzednim sezonie zajęły miejsca w górnej części tabeli Ekstraligi. Bardziej zadowolone mogą być jednak piłkarki Zagłębia Lubin.

To było starcie, którego stawką, jak się okazało, była pozycja samodzielnego lidera. Przy okazji remisu Medyka Konin ze Sztormem Gdańsk, zarówno Zagłębie, jak i Górnik, mogły objąć prowadzenie w tabeli, nie zważając na wynik zaległego meczu koninianek z Białą Podlaską. Zwycięzcy jednak nie wyłoniono.

Po zaciętym spotkaniu w Łęcznej padł remis 1:1. Prowadzenie objęły przyjezdne po strzale Emilii Zdunek, ale chwilę później gola strzeliła Anna Sznyrowska. Obie drużyny mają teraz po 7 punktów, tyle samo co AZS PWSZ Wałbrzych.

Górnik Łęczna vs Zagłębie Lubin 1:1 (0:0)
Bramki: Sznyrowska 65 - Zdunek 52

Górnik: Wilk – Szewczuk, Hajduk, Górnicka, Kwietniewska – Hmirova (58′ Zawistowska), Kawalec (72′ Jędrzejewicz), Guściora (68′ Parczewska), Kamczyk – Sznyrowska (80′ Jaszek), Żelazko

Zagłębie: Dąbek – Płonowska, Ratajczak, Balog, Sołtys (Jaworek), Szymkowiak, Jelencić, Krakowska, Bezdziecka, Zdunek, Kaźmierska (Banaszak).

Zostaw komentarz

  • (will not be published)