Zagłębie pokonało Górnik w hicie kolejki [WIDEO]

Napisany przez w kategorii Ekstraliga, Newsy, Newsy ligowe, Rozgrywki krajowe.

W pierwszej wiosennej kolejce ligowej Ekstraligi Zagłębie Lubin pokonało w meczu na szczycie Górnik Łęczna 3:1 i nie pozwoliło Medykowi Konin na odskoczenie w tabeli.

Zagłębie po wpadce w ćwierćfinale Pucharu Polski (porażka 1:4 z Mitechem Żywiec) wzięło się w garść i w hitowym starciu w 12. kolejce Ekstraligi pokonało Górnik Łęczna. Gospodynie zaczęły mecz znakomicie i już w 4. minucie po trafieniu Emilii Bezdzieckiej prowadziły. Na 2:0 podwyższyła tuż przed przerwą Agnieszka Szymkowiak.

Nadzieję przyjezdnym dała jeszcze niezawodna Anna Żelazko, ale rozwiała je inna doświadczona piłkarka, Patrycja Pożerska, która przypieczętowała zwycięstwo Miedziowych.

Zagłębie utrzymało drugą pozycję w tabeli, trzy punkty za Medykiem. Górnik spadł na czwarte miejsce i traci punkt do Mitechu.

Zagłębie Lubin – Górnik Łęczna 3:1 (2:0)