Zacięte derby we Wrocławiu dla Zagłębia

Napisany przez w kategorii Ekstraliga, Newsy, Newsy ligowe, Rozgrywki krajowe.

Kibice we Wrocławiu byli świadkami bardzo dobrego i zaciętego spotkania pomiędzy AZS-em i Zagłębiem Lubin. Podopieczne Damiana Rynio nie zdołały jednak ograć kolejnego po Medyku Konin giganta.

AZS Wrocław na własnym boisku jest drużyną bardzo groźną, co udowodniło w meczu z Medykiem Konin, wygrywając 1:0. W meczu z Zagłębiem także pachniało niespodzianką, ale ostatecznie Miedziowe zdołały zdobyć trzy punkty. Na prowadzenie wyszły jednak gospodynie i to już w 4. minucie, kiedy Dominika Dereń. W 17. minucie było już 1:1 po przytomnym zachowaniu w polu karnym Agnieszki Szymkowiak.

W 25. minucie przyjezdne wyszły na prowadzenie za sprawą reprezentantki Polski do lat 17 Sabiny Ratajczak i taki wynik utrzymał się do przerwy. Serca gospodyń po raz kolejny zabiły mocniej w 62. minucie. Dominika Grabowska, która popisała się pięknym uderzeniem z kilkunastu metrów.

Mecz zbliżał się ku końcowi i wydawało się, że Zagłębie straci punkty we Wrocławiu. Klasę, charakter i doświadczenie pokazała jednak Patrycja Pożerska, która sześć minut przed końcem zdobyła zwycięską bramkę.

Dzięki wygranej Zagłębie nie pozwoliło odskoczyć prowadzącemu w tabeli Medykowi Konin. Obie drużyny mają równą liczbę punktów. AZS jest piąty.

AZS WROCŁAW – ZAGŁĘBIE LUBIN 2:3 (1:2)
Bramki: Dereń 4, Grabowska 62 - Szymkowiak 17, Ratajczak 25, Pożerska 84

AZS: Bocian – Wróblewska (89 Cichosz), Grec, Ostrowska, Gradecka, Dereń, Janicka, Grabowska, Zalwowska, Turkiewicz (77 Koziarska), Maciukiewicz.

ZAGŁĘBIE: Dąbek – Płonowska, Salwa, Fischerova, Grad, Ratajczak (88 Kaźmierska), Pożerska, Balog (90 Sołtys), Szymkowiak, Tarczyńska, Zdunek.