Z Mołdawią na zakończenie eliminacji

Napisany przez w kategorii Europa i świat, Międzypaństwowe, Promo-1, Reprezentacja A, Reprezentacje, Reprezentacje polskie.

We wtorek 20 września 2016 roku reprezentacja Polski zagra swoje ostatnie spotkanie w ramach eliminacji do przyszłorocznych mistrzostw Europy. Potyczka z Mołdawią będzie zarazem pierwszym oficjalnym meczem Miłosza Stępińskiego w roli selekcjonera kadry.

Polki nie mają szans by awansować do finałów, ale wtorkowe spotkanie będzie dla wielu z nich okazją by zaprezentować się nowemu szkoleniowcowi i zapewnić sobie miejsce w reprezentacji na przyszłe zgrupowania. Od 12 września drużyna trenuje w Gutowie Małym. W dwudziestoosobowym składzie znalazło się kilka zawodniczek, które powracają do niego po dłuższej przerwie: Katarzyna Kiedrzynek, Patrycja Pożerska, czy Anna Gawrońska. Powołanie otrzymała także Sandra Sałata, ale z powodu urazu zastąpiła ją Ewelina Kamczyk. O powołaniach pisaliśmy tutaj.

Do tej pory reprezentacje Polski i Mołdawii grały ze sobą tylko raz. W listopadzie 2015 roku w Orhei po bramkach Pajor, Daleszczyk i Grabowskiej reprezentacja prowadzona przez Wojciecha Basiuka wygrała 3:1.

Spotkanie Polska – Mołdawia będzie ostatnim w grupie 4. Biało-czerwone zajmują w niej 4. miejsce, zaś Mołdawianki zamykają pięciodrużynową tabelę. Awans z pierwszego miejsca wywalczyła Szwecja.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18 na stadionie OSiR we Włocławku. Wstęp wolny (bezpłatne bilety do odbioru w kasie stadionu).

Komentarzy: Jeden

Zostaw komentarz

  • (will not be published)