Wyłoniono finalistów AMP

Napisany przez w kategorii Futsal, Inicjatywy, Mecze, Newsy, Reprezentacje, Rozgrywki krajowe, Włącz się do gry.

W dniach 20-22.02 miały miejsce Akademickie Mistrzostwa Polski w futsalu kobiet, faza półfinałowa. Mecze rozgrywano w Krakowie i Poznaniu.

Powiedzmy więc kilka słów o tym co działo się w Małopolsce. 24 ekipy gotowe zmierzyć się z sobą i tylko, albo i aż 9 miejsc dających awans do finałowego turnieju AMP w Gdańsku. Nieźle spisali się faworyci, ale nie zabrakło również niespodzianek. Mowa tu chociażby o zwycięzcy turnieju półfinałowego w Krakowie. Mało kto się bowiem spodziewał, że najlepsze okażą się zawodniczki z Wałbrzycha. PWSZ Wałbrzych miał w swoim składzie zawodniczki, które na co dzień grają na trawie, ale mistrza upatrywano w Uniwersytecie Jagiellońskim bądź zawsze groźnej ekipie z Częstochowy. Tymczasem najmocniejszy okazał się Wałbrzych, a i Uniwersytet Opolski będzie miał kim postraszyć w turnieju finałowym. Bramki dla Opola strzelała bowiem, chyba najlepsza futsalistka w naszym kraju – Agata Sobkowicz, którą wszyscy dobrze kojarzą z Głogówka.

W Krakowie, jak pisaliśmy wcześniej najlepszy był Wałbrzych, który wyprzedził AJD Częstochowę i UJ Kraków.

Awans wywalczyły następujące ekipy:
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Wałbrzychu
Akademia Jana Długosza w Częstochowie
Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach
Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
Akademia Wychowania Fizycznego ZWKF Gorzów Wielkopolski
Politechnika Śląska w Gliwicach
Uniwersytet Opolski
Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie – Filia w Białej Podlaskiej
Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu

Drugi półfinał toczył się w Poznaniu. Ekip troszkę mniej niż w Krakowie, za to stawka jeszcze większa. Miejsc dających awans było bowiem tylko 6! Było więc o co walczyć. Również i tu nie zabrakło niespodzianek. Za faworytów uznawano drużyny Uniwersytetu Szczecińskiego, AWF-u Warszawa i UAM Poznań. Kto by pomyślał, że tym dwóm ostatnim szyki zepsuje UKW Bydgoszcz. Piłkarki z Kujawsko-Pomorskiego sprawiły ogromną sensację. Duża w tym zasługa bramkarki, która nie bez przyczyny uznana została najlepszą golkiperką turnieju. Można by powiedzieć, że na dziesięć  stuprocentowych sytuacji, wybroniła dziewięć i pół!

Rewelacyjnie spisała się też ekipa prowadzona przez Tomasza Aftańskiego. Uniwersytet Gdański nie należy jeszcze do faworyzowanych zespołów, a mimo to dotarł do półfinałów. W Poznaniu najlepsza okazała się drużyna ze Szczecina, gospodynie zaś zadowoliły się miejscem trzecim.

Awans wywalczyły następujące ekipy:
Uniwersytet Szczeciński
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego Bydgoszcz
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Uniwersytet Gdański
Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie
Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu

Turniej finałowy odbędzie się w dniach 5-8 marzec. Gospodarzem będzie Politechnika Gdańska.

Zostaw komentarz

  • (will not be published)