Wygrana kadry nad Białorusią na zakończenie roku

Napisany przez w kategorii Bez kategorii.

Reprezentacja Polski pokonała Bialoruś 4:0 w meczu towarzyskim rozegranym w Łęcznej. Był to drugi test w roli selekcjoners Miłosza Stępińskiego i zarazem ostatni sprawdzian w 2016 roku.

Polki bardzo zdecydowanie weszły w mecz i już po niespełna dziesięciu minutach prowadziły 2:0. Najpierw po akcji Aleksandy Sikory i Katarzyny Daleszczyk Agnieszka Winczo pewnie umieściła piłkę w bramce, a zaledwie trzy minuty później wynik podwyższyła Ewa Pajor. Białorusinki pierwszą okazję stworzyły sobie dopiero w 20. minucie i trudno było doszukać się w ich sporadycznych atakach zagrożenia. Przed przerwą ładnym strzałem popisała się jeszcze Gawrońska, ale bez skutku bramkowego.

Polska – Białoruś 4:0 (2:0)
Bramki: Winczo 6 i 61, Pajor 9 i 82

Polska: Kiedrzynek (55. Szymańska) – Sikora, Siwińska, Guściora, (67. Górnicka), Kamczyk, Zdunek (59. Balcerzak), Sałata (59. Grzywińska), Daleszczyk, Pajor, Tarczyńska (59. Kaletka), Winczo (67. Gawrońska)