Wojciech Basiuk powołał kadrę na Balaton Cup

Napisany przez w kategorii Mecze, Newsy, Reprezentacja A, Reprezentacje, Reprezentacje polskie.

Na początku sierpnia odbędzie się turniej Balaton Cup na Węgrzech. Biało-czerwone w pierwszym spotkaniu zmierzą się z Białorusią. Jeśli wygrają, to o zwycięstwo w imprezie powalczą ze zwycięzcą meczu Węgry – Słowacja.

Powołania na Balaton Cup 2015 otrzymały:
1. Daria Antończyk (AZS PWSZ Wałbrzych)
2. Anna Zapała (AZS UJ Kraków)
3. Evelyn Niciński (Bucknell University Athletic’s, Stany Zjednoczone)
4. Agata Guściora (GKS Górnik Łęczna)
5. Anna Palińska (KKP Bydgoszcz)
6. Ewelina Kamczyk (GKS Górnik Łęczna)
7. Jagoda Szewczuk (GKS Górnik Łęczna)
8. Sylwia Matysik (bez klubu)
9. Nikol Kaletka (KKS Czarni Sosnowiec)
10. Linda Dudek (KS GOSiRki Piaseczno)
11. Dominika Dereń (KS AZS Wrocław)
12. Agata Sobkowicz (AZS PWSZ Wałbrzych)
13. Madison Solow (Throttur Reykjavik, Islandia)
14. Karolina Koch (bez klubu)
15. Anna Rędzia (AZS PWSZ Wałbrzych)
16. Kinga Kurek (UKS SMS Łódź)
17. Martyna Wiankowska (UKS SMS Łódź)
18. Marta Mika (bez klubu)

Komentarzy: 14

 1. zen

  Bez Medyka ? czyżby trener basiuk nie potrafił rozmawiać? a może od Kadry Narodowej w tym roku ważniejsza byla Uniwersjada? A może już z nikim nie potrafi rozmawiać, bo kadra na Uniwersjadę…10 miejsce-wstyd…

 2. Darek

  Jak można powołać na zgrupowania Reprezentacji Polski zawodniczki ,,bez klubu” – to jakiś skandal!!!!!!!!!!!! ???????????
  Jakby Reprezentanci męskiej Kadry byli powołani bez przynależności klubowej to PZPN chyba by po 1 dniu zwolnił takiego Trenera.. a tu?-. pomyłka jakaś. Gdzie i w jakich czasach my żyjemy. Niedługo to zawodniczki nie będą musiały nigdzie grać w takim razie żeby jeździć na kadrę a bo i po co???? Ktoś kto na takie rzeczy pozwala naprawdę ma chyba piłkę kobiecą głęboko w d….

 3. Alex

  Aktualnie nie mają klubu, jednak to nie znaczy, że nie ćwiczą. Mógł kontrakt wygaść, a chcą dołączyć do innego klubu. Jeśli ćwiczą indywidualnie i mają kondycje + forme to nie widze problemu, by nie wystąpiły.

 4. ola

  do Alex-a- W Polsce żadna zawodniczka nie posiada zawartego kontraktu z klubem. Jedynie niektóre z nich mają zawarte tzw. umowy cywilno-prawne , które nie mają nic wspólnego z formalnymi kontraktami. Za ten bałagan jest odpowiedzialny Pan Padewski i jego adoratorzy. Czym to się kończy takie tolerowanie BEZPRAWIA, już przekonał się Pan Jaszczak, a niedługo też inni prezesi klubów kobiecych. W chwili obecnej już można obserwować wzmożony ruch na rynku krajowym, gdzie bogatsze kluby uzupełniają swoje kadry zawodniczkami innych klubów nie bacząc na obowiązek szkolenia młodzieży .Skutek jest taki że co chwile pojawiają się” kluby meteoryty” które w krótkim czasie znikają. Kto pamięta jeszcze takie kluby jak np. Pogoń Women Szczecin , Unię Racibórz czy 1 FC Katowice ?

 5. stan

  Co to znaczy bez klubu, każdy wie, że to tylko w tym momencie jest przeciez okres transferowy. Umowy wygasły, a formalności w trakcie, zawodniczki znane, nikt ich z kapelusza nie wyciągnął. Dla Medyka w tym momencie najważniejsza jest Liga Mistrzów i dobrze, że selekcjoner to rozumie. Dla prowadzącego stronę kolejna uwaga, stronka cały czas w stagnacji, brak nowości, mało informacji, starocie na pierwszej stronie. Ruszcie się bo jeszcze trochę i nikt tu nie zaglądnie,

 6. Arek

  To że zawodniczki wybierają się do Niemiec na „sportową emeryturę” to jest to oczywiste, ale fakt ze Pan Basiuk wśród „emerytek” poszukuje reprezentantek kraju to chyba nie najlepiej świadczy o kwalifikacjach zawodowych selekcjonera.

 7. zen

  Panu basiukowi to już wszystko sie pomieszało…licza sie tylko wycieczki …skandal, że PZPN sie pod tym podpisuje

 8. Alex

  No to ciekawych rzeczy się dowiaduje. Czyli każda zawodniczka może sobie skakać z jednej drużyny do drugiej co mecz? O.O Echhh… A dziwić się, że niektóre bardzo młode zawodniczki kończą kariery… Nie mają zagwarantowanej przyszłości z klubem, a czas leci i pora się ustatkować. Niektórzy chyba tego nie rozumieją…

 9. ola

  zen- czy Ty naprawdę udajesz czy faktycznie nie wiesz że Panowie B i P to ta sama sitwa i PZPN njc z tym nie zrobi przecież już zbliżają się wybory !!!!!

 10. Arek

  Oj !!!!nie taka sama . Za Panem P. ciągnie się w dalszym ciągu niewyjaśniona seksafera. Natomiast za Panem B.nic takiego się nie ciągnie,chyba ze ja o czymś nie wiem.

 11. ola

  Trzeba wreszcie popatrzeć prawdzie w oczy. Wyjazd za granicę/ poza Kiedrzynek i Pajor/ to po prostu wyjazdy rekreacyjne mające na celu robienie to co się lubi a przy okazji zarobienia trochę lepszej kasy niż za to samo można dostać w Polsce. O żadnym rozwoju sportowym nie ma o czymś mówić . Proszę przeanalizować rozwój sportowy reprezentantek kraju które wyjechały np. do Niemiec- prawie wszystkie zatrzymały się w rozwoju sportowym , a u niektórych nastąpił nawet regres. Te fakty powinny coś mówic Panom B i P, ale po nich trudno oczekiwać by z takiej analizy wyciągnąć oczywiste wnioski.

Zostaw komentarz

 • (will not be published)