Walec z Łęcznej rozjechał Gorzów

Napisany przez w kategorii Ekstraliga, Mecze, Newsy ligowe, Rozgrywki krajowe.

Ci, którzy w spotkaniu Górnika Łęczna ze Stilonem Gorzów Wielkopolski wietrzyli sensację, mocno się zawiedli. Przyjezdne z Lubelszczyzny nie dały żadnych szans, znajdującym się w strefie spadkowej rywalkom i odniosły przekonujące zwycięstwo.

Po niecałych dwudziestu minutach Górnik wyszedł na prowadzenie i wydawało się, że spokojnie będzie kontrolował boiskowe wydarzenia. Chwilę później Stilon pokazał charakter i zdobył wyrównującą bramkę. Niemal do gwizdka kończącego pierwszą połowę spotkania gospodynie walczyły z całych sił. W pewnym momencie chyba jednak zabrakło im sił. „Górniczki” zdołały jeszcze przed zejściem do szatni wyprowadzić dwa skuteczne ciosy.

Ustawiły one już drugą część gry. Mając dwubramkową przewagę nad rywalkami, Górnik mógł spokojnie prowadzić grę i czekać na kolejne gole. Przyjezdnym udało się wbić jeszcze dwa i z wyrównanego spotkania zrobił się pogrom. Łęczna zajmuje 3. miejsce w tabeli Ekstraligi. Do Medyka Konin i Zagłębia Lubin traci cztery punkty. Stilon znajduje się w strefie spadkowej. Do bezpiecznej pozycji traci trzy „oczka”. Do końca rozgrywek pozostały trzy mecze.

Stilon Gorzów Wielkopolski – Górnik Łęczna 1:5 (1:3)
Bramki: Szlendrak 23 – Guściora 43, 70, Sznyrowska 19, Żelazko 39-k, Daleszczyk 49

Stilon: Poźniak (63. Rozmiarek) – Sobczak, Zdunek, Walczyk, Szafrańska, Dudek, Salamon, Wawer, Kałuzińska (76.  Brzozowska), Nowicka (76. Sanocka), Szlendak

Górnik: Kowalska – Kwietniewska, Hajduk, Górnicka, Chudzik, Krakowska (60. Jaszyk), Daleszczyk (60. Parczewska), Guściora (70. Wasil), Zubchyk (46. Iwaniszyn), Żelazko, Sznyrowska

Zostaw komentarz

  • (will not be published)