Uniwersjada: Chinki rozbiły Polskę

Napisany przez w kategorii Europa i świat, Międzypaństwowe, Newsy, Reprezentacja A, Reprezentacje, Reprezentacje polskie.

Reprezentacja Polski nie sprawiła niespodzianki w pierwszym meczu na rozgrywanej w Korei Południowej Uniwersjadzie i przegrała z Chinami 1:4, choć długo niespodziewanie prowadziła.

Mecze z Chinami, czy Brazylią mogą robić wrażenie. Jednak gdy spojrzymy już na składy drużyn występujących na Uniwerjadzie, to tak wspaniale nie jest. Sam skład reprezentacji Polski w niczym nie przypomina drużyny, którą Wojciech Basiuk na co dzień dysponuje. Także rywalki grają w anonimowych dla Europejczyków zestawieniach.

Stąd mecz z Chinami był wielką niewiadomą. Po pierwszej połowie okazało się, że mamy nawet szansę sprawić niespodziankę, bo jednak z założenia Chinki były uznane za faworytki. W 18. minucie Nikol Kaletka dała biało-czerwonym prowadzenie. Tuż przed przerwą do remisu doprowadziła jednak Li Wen. Po zmianie stron na boisku dominował już jednak rywalki, które wbiły nam jeszcze trzy gole.

- Pierwsza połowa wyglądała dobrze. Druga już nie. Chyba zabrakło nam sił. Szkoda, bo wynik nie odzwierciedla różnicy między nami a Chinkami. Były do przejścia – powiedziała nam strzelczyni gola dla Polski, Nikol Kaletka.

Polkom został już tylko jeden mecz w grupie, z Brazylią, gdyż Korea Północna wycofała się z turnieju.

Polska – Chiny 1:4 (1:1)
Bramki: Nikol Kaletka 18 – Li Wen 45, Zhao Rong 62, Ma Xiaoxu 73, Lyu Yueyun 81

Polska: Anna Palińska – Aleksandra Sikora, Jagoda Szewczuk, Agata Guściora (86. Kinga Kurek), Anna Zapała (46. Claudia Krupicz), Karolina Koch, Patrycja Balcerzak, Evelyn Nicinski, Nicole Zajac (39. Dominika Dereń), Nikol Kaletka (70. Agata Sobkowicz), Aleksandra Janicka