Udany debiut AZS Wałbrzych w Ekstralidze

Napisany przez w kategorii Ekstraliga, Mecze, Newsy, Newsy ligowe, Rozgrywki krajowe.

AZS PWSZ Wałbrzych sobotni mecz z AZS Biała Podlaska na pewno zaliczy do udanych. Nie dość, że był to debiut dla beniaminka w Ekstralidze, to jeszcze zespół z Dolnego Śląska pewnie wygrał i zapewnił sobie trzy punkty na inaugurację.

Cały mecz rozstrzygnął się już w pierwszej połowie. W zasadzie to w jej czterech minutach. Zwycięstwo gospodyniom zapewniła Sobkowicz, która trafiła w 12 i 16 minucie spotkania. Przez późniejszy czas Wałbrzych mógł spokojnie czekać na ruch przeciwniczek z Białej Podlaskiej. Tym jednak nie udało się stworzyć wystarczająco dużo sytuacji, by doprowadzić do remisu i przegrały 0:2.

AZS PWSZ Wałbrzych – AZS PSW Biała Podlaska 2:0 (2:0)
Bramki: Sobkowicz 12, 16

Wałbrzych: Antończyk – Bosacka, Konopka, Botor, Iwańczuk (39. Żurawska), Mesjasz, Rędzia, Brzeska (35. J.Pluta), Gonzales, Sobkowicz (90. Choińska), Miłek (80. Mazurek)

Biała Podlaska: Kanclerz – Sosnowska, Puk, M.Bujalska, J.Bujalska, Niedbała (70. Konzletys), Konieczna, Cieśla, Edel, Orzepowska (86. Grzywna), Cepel