U19: Polki bliskie sensacji w meczu z Niemkami

Napisany przez w kategorii Europa i świat, Międzypaństwowe, Newsy, Promo-2, Reprezentacje polskie, U19.

Reprezentacja Polski do lat 19 przegrała z Niemkami 1:3 w drugim meczu turnieju Elite Round. Biało-czerwone były jednak bliskie sprawienia sensacji. Na 17 minut przed końcem prowadziły.

Nikomu nie trzeba tłumaczyć, jaką siłą dysponują Niemcy w kobiecym futbolu. Przed starciem Polska – Niemcy na turnieju Elite Round U19 mistrzstw Europy faworyt był tylko jeden. Podopieczne Marcina Kasprowicza pokazały jednak, że ma potencjał, a przede wszystkim, wspaniałe serce do walki.

Po golu Karoliny Wierzbickiej na początku drugiej połowy, Polki niespodziewanie objęły prowadzenie. Później miały jeszcze dwie wyborne okazje, ale piłka zatrzymywała się na poprzeczce! Niemki też nie próżnowały. Atakowały, także ostrzelały poprzeczkę polskiej bramki i w koncówce to one były górą. W ciągu ostatnicz 17 minut strzeliły trzy gole i to one zapewniły sobie awans na turniej finałowy w Słowacji.

Polska – Niemcy 1:3
Bramki: Wierzbicka 51′ – Ehegotz 73′, 90+4′, Gieseke 78′

Polska: 12. Kinga Szemik – 3. Julia Wycisk, 7. Małgorzata Mesjasz, 9. Patrycja Falborska, 2. Kamila Szafrańska – 14. Karolina Ostrowska, 17. Ewa Cieśla, 5. Klaudia Lefeld (74′, 6. Marta Ossowska), 8. Patrycja Matla, 11. Agnieszka Jędrzejewicz (88′, 18. Katarzyna Michalska) – 4. Karolina Wierzbicka (76′, 10. Michalina Kowalska).