U19: Finlandia rozbiła Polskę

Napisany przez w kategorii Europa i świat, Międzypaństwowe, Newsy, Reprezentacje, Reprezentacje polskie, U19.

Aż dziesięć goli padło w meczu o pierwsze miejsce grupy 4 pierwszej rundy eliminacji ME kobiet do lat 19 pomędzy Finlandią a Polską. Niestety aż siedem z nich strzeliły gospodynie, pozbawiając marzeń o końcowym triumfie biało-czerwone.

Z pewnością nie tak niedzielne spotkanie wyobrażał sobie Marcin Kasprowicz. Co prawda zaczęło się wspaniale, bo już w 6. minucie Dominika Grabowska wyprowadziłą Polki na prowadzenie, ale później było już tylko gorzej. Już po 120 sekundach Katriina Kuoksa, autorka hat-tricka-, doprowadziła do wyrównania. Po pierwszej połowie FInki prowadziły już 3:1.

Po zmianie stron gospodynie kontynuowały egzekucję. W 71. minucie było już 6:1. Polki nie miały już nic do stracenia i walczyły o ratowanie honoru. W końcówce dwa szybkie gole, najpierw Agnieszki Jędrzejewicz, a później Karoliny Ostrowskiej, mogły nieco poprawić nastroje. Finki zdołały jednak i na to odpowiedzieć. Ostatecznie wygrały aż 7:3.

Porażka oznacza, że Polki będą miały gorsze rozstawienie w losowaniu drugiej rundy kwalifikacyjnej. To odbędzie się 19 listopada, a mecze main round zostaną rozegrane na początku przyszłego roku.

W drugim meczu Turcja pokonałą Litwę 1:0 i zajęła trzecie miejsce.

Finlandia U19 – Polska U19 7:3 (3:1)
Bramki: Kuoksa 8, 49, 86, Kollanen 26, 65, Roth 40, Miettunen 71 – Grabowska 6, Jędrzejewicz79, Ostrowska 84

Polska: Szemik – Szafrańska, Mesjasz, Michalczyk (25 Falborska), Wycisk – Dudek, Cieśla (53 Ostrowska), Grabowska, Matla – Lefeld – Jędrzejewicz