U19: Drugie zwycięstwo Polek

Napisany przez w kategorii Mecze, Reprezentacje, Reprezentacje polskie.

Reprezentacja Polski U19 odniosła drugie zwycięstwo na turnieju eliminacyjnym do mistrzostw Europy w Finlandii. Podopieczne Marcina Kasprowicza zostawiły w pokonanym polu Turcję, wygrywając pewnie 4:0.
Przewaga biało-czerwonych była przez cały mecz miażdżąca. Turczynki w zasadzie nie istniały na boisku i nie stworzyły sobie żadnej sytuacji przez pełne dziewięćdziesiąt minut. Nasze reprezentantki długo jednak nie mogły przełamać niemocy strzeleckiej i po pierwszej połowie był bezbramkowy remis. Na szczęście w drugich czterdziestu pięciu minutach Polki wykorzystały grę w przewadze dwóch zawodniczek po czerwonych kartkach dla rywalek i zaaplikowały rywalkom cztery bramki. To drugie zwycięstwo naszych dziewczyn na turnieju w Finlandii. W pierwszym spotkaniu zespół Marcina Kasprowicza okazał się lepszy od Litwy. Na koniec naszym piłkarkom pozostał najtrudniejszy mecz z gospodyniami.

Polska U19 – Turcja U19 4:0 (0:0)
Bramki: Michalczyk 58, Grabowska 81, Cieśla 86, Mesjasz 90

Polska: Szemik – Szafrańska, Wycisk, Michalczyk, Mesjasz – Dudek, Matla, Grabowska, Cieśla (87. Falborska), Lefeld (68. Michalska) – Jędrzejewicz (62. Kowalska)