U17: Niemki silniejsze od Polek

Napisany przez w kategorii Europa i świat, Międzypaństwowe, Newsy, Reprezentacje, Reprezentacje polskie, U17.

Reprezentacja Polski do lat 17 w swoim drugim meczu na turnieju Euro Preparatory w Białorusi przegrała z rówieśniczkami z Niemiec 0:2. Biało-czerwone zaprezentowały się jednak pozytywnie.

O tym jaką potęgą w kobiecej piłce nożnej są Niemki, tłumaczyć nikomu nie trzeba. Podopieczne Niny Patalon na mecz z faworytkami wyszły jednak bez kompleksów. Nawet po bardzo szybkim ciosie, który już w 2. minucie pięknym strzałem z woleja zadała Janina Minge, Polki nie spuściły głów. Realizowały założenia taktyczne, nie postawiły autobusu przed polem karnym, grały mądrze i odważnie. W efekcie były nawet bliskie zdobycia bramki, jednak piłka po strzale Klaudii Słowińskiej odbiła się od poprzeczki. Po przerwie Niemki dołożyły jeszcze jednego gola, ustalając wynik meczu.

Niemki pokazały jednak, że są zespołem lepszym, przede wszystkim indywidualnie. Górowały nad Polkami zarówno siłą, szybkością, dynamiką, jak i indywidualnymi umiejętnościami. To nie była jednak przepaść. Biało-czerwone udowodniły, że do najlepszych mają niewielki dystans, który można jeszcze bardziej zniwelować.

W ostatnim meczu na turnieju Polska zmierzy się w poniedziałek z Francją, która pokonała Białoruś 5:1, a z Niemkami przegrała 1:3.

Polska – Niemcy 0:2 (0:1)
Bramki: Minge 2, Gwinn 59

Polska: Panas – Turkiewicz, Grec, Marszewska, Botor – Ratajczyk, Fil (78. Hossa), Słowińska (56. Mikołajczak), Parczewska, Zawistowska – Miłek (41. Olszewska)

Komentarzy: Jeden

  1. Inga

    Nie upiększajmy smutnej rzeczywistości. Nas dzieli od tych najlepszych jak Niemcy czy Francja przepaść. Najlepsze polskie piłkarki co najwyżej są zdolne grywać w 2 bundeslidze. Obecne juniorki idą w kierunki starsztych koleżanek czyli do zmarnowania potencjału. Ze slabą Białorusią był ledwo remis, Niemki wygrały z naszymi na stojąco prowadząc już od 2 minuty. To wszysto jest przepaść i tego się nie nadrobi z tym co serwuje pzpn.

Zostaw komentarz

  • (will not be published)