U17: Ambitna gra i porażka z Norwegią

Napisany przez w kategorii Europa i świat, Międzypaństwowe, Newsy, Promo-1, Reprezentacje polskie, U17.

W pierwszym meczu rozgrywanego na lubelszczyźnie turnieju UEFA Development, reprezentacja Polski do lat 17, pomimo rozegrania dobrego meczu, uległa rówieśniczkom z Norwegii 0:1.

Podopieczne Niny Patalon spotkały się w zasadzie po raz pierwszy. Marcowy turniej Elite Round w Norwegii zakończył sezon dla kadry U-17 i rocznika 1999. Teraz na zgrupowaniu pojawiły się piłkarki urodzone w 2000 i 2001 roku. Razem odbyły trzy ejdnostki treningowe i przyszło im grać z silną Norwegią.

Skazywane nieco na pożarcie Polki mecz rozpoczęły bez żadnych kompleksów i przejęły inicjatywę. Już na samym początku było blisko szczęścia, ale Skandynawki przed utratą gola uratował słupek. Mecz był wyrównany. Obie drużyny miały swoje okazje. W polskiej bramce znakomicie spisywała się Natalia Piątek. Piłkarka Stomilu Olsztyn skapitulowała tylko raz, 10 minut przed końcem spotkania.

Pomimo ambitnej postawy Polkom nie udało się odpowiedzieć golem i turniej rozpoczęły od porażki. W kolejnym meczu, w poniedziałek w Krasnystawie, zmierzą się ze Szwajcarią, która rozbiła w pył Białoruś, wygrywając 11:1.

Polska U17 – Norwegia U17 0:1 (0:0)

Polska: Piątek – Ostrowska, Sirant, Helińska, Stasiak – Jedlińska (55. Nowacka), Materek, Turkowska (41 ,Umińska), Kowalczyk (72. Tylak), Legowski – Demska (41. Sikorska)

Zostaw komentarz

  • (will not be published)