U15: Porażka z głowami w górze

Napisany przez w kategorii Mecze, Newsy, Reprezentacje, Reprezentacje polskie, U15.

Reprezentacja Polski U15 przegrała we wtorek w towarzyskim meczu z Norwegią. W Ostródzie kibice obejrzeli ciekawy mecz, a przy odrobinie szczęścia podopieczne Anny Gawrońskiej mogły pokusić się chociaż o remis.

Przed meczem wydawało się, że zdecydowanym faworytem jest Norwegia. W zeszłym roku biało-czerwone również w Ostródzie podejmowały Skandynawki. Wtedy spotkania zakończyły się porażkami 2:3 i 0:6. Przebudowana kadra Anny Gawrońskiej chciała zmazać plamę i przełamać norweskie fatum. Od samego początku, dość niespodziewanie, nasze dziewczyny rzuciły się do ataku i wymuszały na rywalkach proste błędy. Niestety, w 3. minucie dość niefrasobliwe podanie do bramkarki Danieli Kosińskiej przejęła Griffin i otworzyła wynik. Polki próbowały odrobić straty przed przerwą i kilka razy kibice na Stadionie Miejskim skakali już do góry, by później złapać się za głowy i nie móc uwierzyć, że piłka po strzałach Julii Basty, Klaudii Maciążki czy Faustyny Sikorskiej nie wpadała do siatki. Norweżki czekały na kontry i po jednej z nich znalazły się oko w oko z Kosińską. Na szczęście nasza golkiperka tego dnia była w świetnej dyspozycji i wyszła z opresji obronną ręką.

Po przerwie naszym reprezentantkom zaczęło brakować sił. Na szczęście swoje show w bramce kontynuowała Kosińska, która fantastycznymi interwencjami utrzymywała biało-czerwone w grze. Orlice przebudziły się jeszcze w końcówce i mogły doprowadzić do remisu. Niestety, zabrakło szczęścia i Polska minimalnie przegrała z Norwegią. Szansa na rewanż już w czwartek o godzinie 11:00.

Polska – Norwegia 0:1 (0:1)

Bramka: Griffin 3

Polska: Daniela Kosińska – Weronika Helinska, Joanna Węcławek, Julia Maskiewicz (41. Aleksandra Żurek), Karolina Iwaśko – Daria Umińska (75. Gabriela Kowalik), Adrianna Achcińska (41. Dominika Demska) – Faustyna Sikorska (65. Julia Włodarczyk), Oliwia Cichy (65. Kalina Wiśniewska), Julia Basta (41. Weronika Szmatuła) – Klaudia Maciążka (60. Martyna Sobczyńska)