U 17: Wspaniała walka Polek z Anglią

Napisany przez w kategorii Europa i świat, Międzypaństwowe, Newsy, Reprezentacje, Reprezentacje polskie, U17.

Reprezentacja Polski do lat 17 po niesamowitym meczu i walce do końca zremisowała z Anglią 2:2 w ostatnim meczu turnieju eliminacji mistrzostw Europy.

Emocje do ostatniej sekundy, walka, gole i szczęśliwy koniec, tak w skrócie można opisać mecz Polski z Anglią na boisku w estońskim Rakvere. Stawką meczu było pierwsze miejsce w eliminacjach. Biało-czerwone potrzebowały zwycięstwa, ponieważ po dwóch kolejkach miały gorszy bilans bramkowy od rywalek.

Zaczęło się fatalnie. W pierwszej połowie Brytyjki całkowicie zdominowały grę. Polki miały problemy z opuszczeniem własnej połowy. Broniły się jednak mądrze. niestety w 26. minucie Niamh Charles wyprowadziła Anglię na prowadzenie. Po zmianie stron Angielki szybko podwyższyły prowadzenie po celnym strzale z rzutu karnego. Warto jednak wspomnieć, że chwilę wcześniej fatalnie zachowała się sędzia, która przerwała grę, myśląc, że był aut bramkowy. W rzeczywistości Nicole Panas złapała piłkę i normalnie ręką wznawiała grę. Po cofnięciu akcji Brytyjki miały dużo czasu żeby podejść wyżej, odebrały piłkę, a po zamieszaniu w polu karnym Małgorzata Grec zagrała piłkę ręką i decyzja mogła być tylko jedna.

Drugi gol zadziałał jednak na Polki znakomicie. Zamiast zwiesić głowy, zespół Niny Patalon zdecydowanie przyspieszył. Grał jeszcze agresywniej, a przede wszystkim mądrze i dokładnie. Sztab Anglii i piłkarki rezerwowe przecierali oczy ze zdumienia, bowiem ich zespół został zepchnięty do głębokiej defensywy.

Gra do końca i bez kompleksów przyniosła efekty. Po dwóch dynamicznych akcjach Weroniki Zawistowskiej, sędzia podyktowała dwa rzuty karne, które na gole zamieniła Marcjanna Zawadzka. Piłkarka Sztormu Gdańsk do wyrównania doprowadziła w czwartej minucie doliczonego czasu gry, pokazując, że w najbardziej stresujących sytuacjach potrafi zachować koncentrację.

Polski zajęły drugie miejsce, ustępując Anglii tylko gorszym bilansem bramkowym i pozostawiły po sobie znakomite wrażenie.

Anglia – Polska 2:2 (1:0)
Bramki: Niamh Charles 26′, Georgia Stanway 45 (k) – Marcjanna Zawadzka 69′ (k), 80+4 (k)

Polska: 1 – Nicol Panas – 2. Edyta Botor, 3 Małgorzata Grec, 10 – Marcjanna Zawadzka, 17 – Anita Turkiewicz – 15 Roksana Ratajczyk, 16 – Kasandra Parczewska, 8 – Klaudia Słowińska, 7 – Weronika Zawistowska – 5 – Marta Fil – 9 – Nicole Eckerle (59′ 14 – Klaudia Kopińska)

Żółta kartka: Klaudia Słowińska

Anglia: 1 – Ellie Roebuck (GK) – 3 Taylor Hinds, 4 – Hollie Olding, 6 – Carlotte Wubben-Moy, 7 – Hannah Cain (68’ 17 – Ella Ann Toone), 9 – Alessia Russo, 10 – Georgia Stanway, 11 – Niamh Charles, 12 – Anna Patten, 14 – Florence Allen, 15 – Laura Hooper (76’ 16 Tinaya Alexander)