Udany debiut Palińskiej, Polska na remis z Islandią

Napisany przez w kategorii Europa i świat, Międzypaństwowe, Newsy, Reprezentacja A, Reprezentacje, Reprezentacje polskie.

Reprezentacja Polski, grając w mocno okrojonym składzie, po szybkim i ciekawym spotkaniu zremisowała w Niecieczy z Islandią 1:1. Rzut karny w drugiej połowie obroniła debiutująca w kadrze Anna Palińska.

W reprezentacji Polski zabrakło zawodniczek grających zza granicy oraz piłkarek Medyka Konin, czyli ponad połowę etatowych reprezentantek. Także Islandki zagrały w krajowym składzie.

Początek spotkania należał do przyjezdnych, które już w 8. minucie objęły prowadzenie po bezpośrednim uderzweniu z rzutu wolnego. Kilka minut później piękną bramkę na 1:1 zdobyła Nikol Kaletka, która popisała się efektownym lobem.

W drugiej połowie Islandki były bliskie zdobycia zwycięskiego gola, ale Anna Palińska obroniła rzut karny. Ostatecznie mecz zakończył się remisem.

Polska – Islandia 1:1 (1:1)
Bramki: Nikol Kaletka 18 – Andrea Rán Hauksdóttir 9

Polska: Palińska – Kurek (46, Szewczuk), Hajduk, Guściora, Wiankowska – Grabowska, Wróblewska, Janicka (46, Dereń), Kaletka (68, Dudek), Kamczyk (90. Bosacka) – Zapała (64. Aszkiełowicz)