Świetna Olimpia rozgromiła Katowice

Napisany przez w kategorii Mecze, Newsy, Newsy ligowe, Rozgrywki krajowe.

Niewielu spodziewało się tak jednostronnego spotkania. Olimpia Szczecin pokonała wysoko 1.FC AZS AWF Katowice i wyprzedziła rywalki w tabeli Ekstraligi. Na Śląsku coraz bardziej martwią się o ligowy byt.

1. FC Katowice promo

Mecz „o sześć punktów” zaczął się idealnie dla gospodyń. Już w 6. minucie Olimpia otworzyła wynik i konsekwentnie dążyła do powiększenia przewagi. Plan został w pełni wykonany i do przerwy szczecinianki prowadziły już 3:1.

To nie spełniało jednak ich oczekiwań. W drugiej połowie Olimpia dorzuciła kolejne dwa trafienia i Katowice opuściły boisko z nisko opuszczonymi głowami. Dla gospodyń komplet punktów to arcyważna zdobycz. Pozwolił on bowiem na powiększenie przewagi nad strefą spadkową do czterech punktów. Katowiczanki mają „oczko” mniej przewagi na trzy kolejki przed końcem Ekstraligi.

Olimpia Szczecin – 1.FC AZS AWF Katowice 5:1 (3:1)
Bramki: Ratajczyk 6 Okoniewska 30 Lachman 45, 60 Niewolna 70 – Rogala 41

Olimpia: Watychowicz – Falborska, Semczyszyn, Szwed, Michalska, Lachman, Niewolna, Janik, Cieśla, Okoniewska, Ratajczyk oraz Piekarek, Szymaszek, Siwek, Kurlapska, Tarnowska