Sensacja we Wrocławiu. Mistrz poległ z AZS-em!

Napisany przez w kategorii Ekstraliga, Newsy, Newsy ligowe, Rozgrywki krajowe.

Piłkarki Medyka Konin już chyba zapomniały jak to jest przegrać w Ekstralidze. Niespodziewanie przypomniał im o tym KS AZS Wrocław, który w meczu 16. kolejki pokonał mistrza  1:0. Złotego gola zdobyła Patrycja Michalczyk.

AZS Wrocław w obecnym sezonie gra raczej w kratkę. Tym bardziej, chyba nikt nie spodziewał się, że w meczu z Medykiem trzy punkty zostaną na Dolnym Śląsku. A jednak. Koninianki przegrały 0:1, doznając pierwszej ligowej porażki od … października 2012 roku! Zwycięskiego gola dla wrocławianek strzeliła Patrycja Michalczyk, która po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym, z bliska skierowała piłkę do bramki.

Medyczki walczyły, ale na drodze stanęła nieskuteczność i znakomicie dysponowana tego dnia Anna Bocian. Porażka sprawiła, że w tabeli mistrzynie Polski może dogonić Zagłębie Lubin i walka o mistrzostwo Polski zdecydowanie się zaogni. Wrocławianki umocniły się z piątym miejscu.

Ten mecz wygrała drużyna, która chciała wygrać. Walka o każdy centymetr boiska, determinacja, agresja – to pojęcia, które podczas tego spotkania były moim zawodniczkom obce – powiedział po spotkaniu we Wrocławiu rozgoryczony Roman Jaszczak.

AZS WROCŁAW – MEDYK KONIN 1:0 (1:0)
Bramka: 1:0 Michalczyk (20).

AZS: Bocian – Wróblewska (78 Koziarska), Michalczyk, Ostrowska, Gradecka, Grabowska (80 Cichosz), Dereń, Janicka, Zalwowska, Jaworek (84 Wijata), Maciukiewicz

MEDYK: Szymańska – Slavcheva, Ficzay, Zigić (71 Zawiślak), Wożniak (46 Dudek), Balcerzak, Matysik (55 Grzywińska), Sikora, Pajor, Kamczyk, Gawrońska

Żółte kartki: Ostrowska (AZS) oraz Matysik, Woźniak (Medyk)

Komentarzy: 3

  1. Google

    Trudno mi sobie wyobrazić jak Anna Szymańska staje na drodze Medyka…

  2. przepisowiec

    Redaktorek vel kiero nie radzi sobie z piłkarską logiką.

Zostaw komentarz

  • (will not be published)