Remis Polski U17 z Białorusią

Napisany przez w kategorii Europa i świat, Międzypaństwowe, Promowane, Reprezentacje, Reprezentacje polskie, U17.

Reprezentacja Polski do lat 17 w pierwszym meczu turnieju Euro Preparatory w Białorusi, mimo dużej przewagi, tylko zremisowała z gospodyniami 1:1.

Biało-czerwone były faworytkami spotkania z Białorusią. To, że są drużyną lepszą udowodniły już od pierwszych sekund spotkania. Wysoko „usiadły” na rywalkach i zdominowały przebieg meczu. Efektem był gol już w 8.minucie. Po prostopadłym podaniu Weroniki Zawistowskiej, w dobrej sytuacji znalazła się Dominika Kopińska, która minęła bramkarkę i umieściła piłkę w pustej już bramce.

Kolejne minuty przyniosły kolejne sytuacje bramkowe dla biało-czerwonych. Niestety skuteczność pozostawiała wiele do życzenia. Znakomite okazje zmarnowały Kopińska, Zawistowska i Roksana Ratajczyk. Dwa razy blisko szczęścia po stałych fragmentach była także Małgorzata Grec. Piłka nie chciała jednak wpaść do białoruskiej bramki.

Później gra zrobiła się chaotyczna. Polki nie potrafiły narzucić swojego stylu gry rywalkom i często wdawały się w piłkarskiego ping ponga. Druga połowa wyglądała podobnie. Polki stworzyły sobie kilka okazji, ale nie umiały zamienić ich na gole.

Białorusinki zagroziły bramce Jagody Sapor dwa razy. Najpierw polska bramkarka bardzo dobrze zachowała się w sytuacji sam na sam, jednak później, po stałym fragmencie gry i zamieszaniu w polu karnym, skapitulowała po strzale głową jednej z rywalek.

Polki co prawda dwa razy umieściły piłkę w siatce, ale sędzia w obu przypadkach dopatrzyła się fauli na bramkarce.

Białoruś U17 – Polska U17 1:1 (0:1)
Bramki: 69 – Kopińska 8

Polska: Sapor – Turkiewicz (57 Pluta), Grec, Zawadzka, Stasiak – Zawistowska (41 Olszewska), Fil (49 Mikołajczak), Parczewska, Hossa – Ratajczyk (69 Gąsieniec)- Kopińska