Punkty tylko za styl. Polki przegrały ze Szwajcarią

Napisany przez w kategorii Europa i świat, Międzypaństwowe, Newsy, Promo-1, Reprezentacje polskie, U17.

Reprezentacja Polski kobiet do lat 17 w drugim meczu turnieju UEFA Development po raz drugi zanotowała porażkę 0:1, tym razem ze Szwajcarią. Młode Polki po meczu mogą czuć jednak ogromny niedosyt.

Cóż z tego, że po spotkaniu na głowę trenerki Niny Patalon i piłkarek reprezenacji Polki sypały się komplementy, zachwyty i gratulacje. Fakt, biało-czerwone grały bardzo przyjemnie dla oka, z ogromnym zaangażowaniem, wolą walki, a przede wszystkim… lepiej od rywalek. Szwajcarki, które dwa dni wcześniej urządziły sobie trening strzelecki z Białorusią, wygrywając 11:0, tym razem nie stworzyły sobie ani jednej dogodnej sytuacji. Nie były w stanie nawet oddać strzału na bramkę, poza jednym, z rzutu karnego w 31. minucie.

Jak się okazało, ta jedna sytuacja zdecydowała o końcowym wyniku. Polki mogą mieć pretensje tylko do siebie i do swojej nieskuteczności. Sytuacje były i to dobre. Najlepszych z nich nie wykorzystały w drugiej połowie Anna Kowalczyk i Alexis Legowski, które jak na ironię rozgywały bardzo dobre zawody.

W polskiej drużynie należałoby wyróżnić w zasadzie wszystkie zawodniczki, ale jak pokazały spotkania i ze Szwajcarią i z Norwegią, przed całkiem nową kadrą wiele nauki. Przede wszystkim… wygrywania.

Najbliższa okazja ku temu już w środę. O godzinie 10.00 w Łęcznej biało-czerwone zmierzą się z Białorusią. Potencjał i umiejętności już pokazały. Teraz wszyscy liczą także na strzelone gole.

Polska – Szwajcaria 0:1 (0:1)