Powołania Stępińskiego, są niespodzianki

Napisany przez w kategorii Europa i świat, Międzypaństwowe, Newsy, Reprezentacja A, Reprezentacje, Reprezentacje polskie.

Milosz Stępiński powołał kadrę na wrześniowy mecz eliminacji mistrzostw Europy z Mołdawią. Na wezwanie nowego selekcjonera pozytywnie odpowiedziała Katarzyna Kiedrzynek. Jest też kilka niespodzianek.

Poza Kiedrzynek w kadrze znalazło się kilka piłkarek, którego od dłuższego czasu się w niej nie pojawiały. Stępiński powołał Patrycję Pożerską, Agnieszkę Winczo i… do niedawna selekcjonerkę kadru do lat 15 Annę Gawrońską. Największą niespodzianką jest jednak powołanie dla Sandry Sałaty, która dopiero niedawno wróciła do gry w piłkę po trzyletniej przerwie.

Powołane zawodniczki:

Bramkarki:

Katarzyna Kiedrzynek
Anna Szymańska

Obrończynie:

Agata Guściora
Gabriela Grzywińska
Hanna Konsek
Aleksandra Sikora
Jolanta Siwińska

Pomocniczki:

Patrycja Balcerzak
Katarzyna Daleszczyk
Paulina Dudek
Natalia Pakulska
Patrycja Pożerska
Anna Rędzia
Sandra Sałata

Napastniczki:

Silviana Chojnowski
Anna Gawrońska
Ewa Pajor
Agnieszka Winczo

Komentarzy: 5

 1. Marek Krys

  No tak ktoś dał władze kolejnej grupie znawców !!!! Po pierwsze jak selekcjoner reprezentacji może wypowiedzieć słowa ,, celowo powołuje większość z Konina bo wiedzą jak grać i są zgrane ,, !!!! Każdy zespół ligowy jest zgrany a rolą selekcjonera jest dobór zawodniczek by wspólnie funkcionowały na boisku , kolejna dziwaczna sprawa powołanie Konsek czy też Winczo które okres świetności mają już za sobą nie ze względu na wiek lecz na umiejętności oraz zespoły w których grają, kolejnym policzkiem dla polskich piłkarek to powołania dla Pożerskiej z słabej 2 Bundesligi oraz pani Sałaty po 3 letniej przerwie spowodowanej kontuzją! !!! Ale totalnym absurdem za pieniądze PZPN jest zabieranie do 18 meczów ej zawodniczki która nie może grać ze względu na kartki – przecież w to miejsce powinna być powołana zawodniczka do gry !!! ale Śliwa selekcjonera znów rozbawiły polskie piłkarstwo ,, zawodniczka chciała być powołana !!!! ,,, Nowy sztab już w pierwszych powołaniach pokazał w jakim kierunku idą – kolesiostwa oraz głupoty i totalnego braku rozeznania w kobiecej piłce !! F.c konin plus starsze koleżanki pani trener z Szczecina to nagroda w ostatnim meczu kwalifikacji !!!! Gdzie Kamczyk i Kaletka które w tym meczu powinny pokazać się w pełnej klasie polskim kibicom! !!! Gdzie Sznurowska która prezentuje bardzo wysoką formę w tym sezonie !!! Gdzie Zdunek ??? Gość zwany selekcjonerem odbiera ochotę pracy młodym zawodniczką i będzie się pławił zwycięstwem nad najsłabszą drużyną w grupie korzystając z Koninianek i starszych pań !!! Kpina zwana kadrą trwa dalej . Gdzie nasz trener ostatnio widział zawodniczki z 2 Bundesligi? ? Czym przekonała p. Sałata ?? … Chłop który dostał kopa w młodzieżowej piłce męskiej dobrał sobie panią z szczecina która już w swoim klubie pokazała jakie ma zdolności spadania z ligi i kilku obserwatorów w wieku 12 lat i udają sztab !!! Jednym słowem ,, uczepilo się ……. Konina i krzyczy płyniemy !!!! Przepraszam za ostrą wypowiedź ale nie da się przejść do porządku dziennego nad tym co robi kolejna grupa !

 2. Rafał Dziuba

  Spokojnie…dajmy szansę trenerowi. Jeszcze nie zagrał a już krytyka- taka Polska mentalność…

 3. analityk

  Naprawdę widać po powołaniach Selekcjonera pomysł na przyszłość Kobiecej piłki nożnej w Polsce!!!!
  Z całym szacunkiem dla Naszych zasłużonych Zawodniczek ale imprezą docelową dla Reprezentacji są mistrzostwa świata w 2019. Ile lat będą miały wtedy Gawrońska ,Wińczo i Pożerska? Kobietą się wieku nie wypomina ale grubo ponad 100!!! Na pewno będą wtedy w gazie. O Balcerzak już nie wspomnę bo to już wycieczka na koszt PZPN. Jestem ciekaw gdzie są teraz wszyscy krytycy poprzedniego Szkoleniowca i czemu teraz nie pieją z zachwytu.
  Można to tylko krótko skwitować Polskie Piłkarstwo Kobiece trafiło z deszczu pod rynnę!

 4. Kibic

  Trenerze Stępiński mam nadzieję że nie zakończył pan już selekcji bo jestem bardzo zdziwiony że powołuje pan zawodniczki z drugiej Bundesligi nie widząc ich na co dzień a zapomniał pan o naszych Mistrzyniach Europy U17 z 2013 roku które teraz mają po 19 lub 20 lat i są podstawowymi zawodniczkami w swoich klubach mówię szczególnie o tych które tworzyły trzon tej kadry wypadało by dać im szansę na jakiejś konsultacji podam panu nawet nazwiska: Konat,Rędzia,Matysik,Wasil,Michalczyk,Kamczyk,Dereń, Jaszek,Grzywińska dodając do tego Dudek,Pajor Kaletkę są to zawodniczki młode i perspektywiczne jak na swój wiek doświadczone i na pewno z charakterem które chcą coś osiągnąć a nie jak niektóre przyjeżdżające na kadrę dla kasy.

Zostaw komentarz

 • (will not be published)