Powołania Basiuka na mecz z Islandią

Napisany przez w kategorii Europa i świat, Międzypaństwowe, Newsy, Reprezentacja A, Reprezentacje, Reprezentacje polskie.

Selekcjoner reprezentacji Polski Wojciech Basiuk powołał 18 zawodniczek na towarzyski mecz z Islandią, który odbędzie się 14 lutego o godzinie 12:00 na stadionie w Niecieczy. Wśród powołanych nie m a piłkarek Medyka Konin.

Lista powołanych zawodniczek:

1. Daria Antończyk AZS PWSZ Wałbrzych
2. Weronika Aszkiełowicz AZS PWSZ Wałbrzych
3. Aleksandra Bosacka AZS PWSZ Wałbrzych
4. Anna Zapała AZS UJ Kraków
5. Agata Guściora GKS Górnik Łęczna
6. Marlena Hajduk GKS Górnik Łęczna
7. Jagoda Szewczuk GKS Górnik Łęczna
8. Ewelina Kamczyk GKS Górnik Łęczna
9. Anna Palińska KKP Bydgoszcz
10. Beata Janicka KS GOSIRKI POLFLAM Piaseczno
11. Magdalena Dudek KS GOSIRKI POLFLAM Piaseczno
12. Nikol Kaletka KKS Czarni Sosnowiec
13. Sylwia Matysik KS AZS Wrocław
14. Dominika Grabowska KS AZS Wrocław
15. Dominika Dereń KS AZS Wrocław
16. Joanna Wróblewska KS AZS Wrocław
17. Martyna Wiankowska UKS SMS Łódź
18. Kinga Kurek UKS SMS Łódź

Komentarzy: 4

 1. robert małkowski

  to są naprawde piłkarskie powoł-jaja …. po co taki sparing pod hasłem przygotowań do walki o awans skoro w zgrupowaniu bierze udział raptem kilka zawodniczek z podstawowej kadry ???? Kilka prawdziwych acz dziwacznych powołań i krótki opis tego co widzimy w powołaniach …. Bramkarki .. sprawa prosta etatowa Antończyk i zmienniczka wkońcu z szansą pokazania się Basiukowi ( oczywiście bez sensu bo duet Antończyk i Szymańska jest stałą parą naszej kadry ) do tej pary bramkarek dopisujemy Kamczyk , Kaletke , Grabowską , Guściorę i to wszystko ……długo długo nic i zaczynają się nazwiska które w naszej lidze są i na tym opis powinien się zakończyć . Ale trener lubi ciągnąć wynalazki i kolejny zaciąg 1 ligowych zawodniczek które tak jak Wiankowska bardzo odstają umiejętnościami od koleżanek z ekstraklasy a o poziomie reprezentacyjnym już nie wspomnę !
  Trenerze Kadry Narodowej o co tu chodzi ? Najpierw tracimy najlepszą Kiedrzynek potem nowa gwiazda Reprezentacji Pajor wybiera sobie mecze i zgrupowania ,pod hasłem ,, teraz wlczę o miejsce w swoim klubie więc kadro i koleżanki pocałujcie mnie w ……. ,, i tu pada pierwsze pytanie ? A inne zawodniczki nie walczą o miejsca w swoich klubach ? pytanie drugie ….Od kiedy bez konsekwencji zawodniczka może sobie rezygnować z reprezentacji w terminach UEFA ? pytanie nr. trzy …. Kto wierzy w skład wyjściowy p. Ewy w swoim klubie ? i już ostatnie pytanie ….jak można walczyć o podstawowy skład swojej drużyny spacerując w tym czasie po Koninie ???? ….pytania do przemyslenia lub jak to robi trener kadry do kosza , zgodnie z zasadą ,, równi i równiejsi w Kadrze. …Wrócmy do powołań .. Gdzie zawodniczki z Konina ? i już odpowiadam , niestety baron piłkarstwa kobiecego pogroził palcem i nie puścił swoich zawodniczek bo muszą przygotowywać się z klubową ekipą ! A inne kluby się nie przygotowują ????? Trener kadry poraz kolejny skulił ogon i pozwolił na taki precedens . To jest jakiś apsurt nazywaniem tego międzynarodowego spotkania częścią przygotowań Kadry której 80 proc. jest nie obecna , a na boisko z orzełkiem wybiegnie kilka młodych etatowych kadrowiczek otoczonych kilkoma słabszych ekstrasowych czasem kontuzjowanych zawodniczek z dopalaczem 1 ligowym …. A gdzie zawodniczki z Zagłębią z Mitechu ?????? Czy na kadrę zasługują zawodniczki z Piseczna , Wałbrzycha , Bydgoszczy a nie innych klubów ? Co w tej kadrze robią 1 ligowe zawodniczki czy w ekstraklasie już nie ma w kim wybierać ???? ….. Żeby wyjaśnić cały komentarz dodam że kobicuje tym zawodniczką jak i też jestem za promocją wszystkich bez względu na poziom ligi ale TO JEST KADRA SENIOREK !!!!!! I aż współczuje zawodniczką takim jak np. Kamczyk , Grabowska czy Kaletka jeśli nasza reprezentacja niedaj boże przegra a wtedy na tych zawodniczkach krytyka nie zostawi suchej nitki bo nasz trener z uśmiechem powie …nie miałem możliwości skorzystania z zawodniczek z za granicy ale dałem szanse innym i niestety potwierdziło się że bez …i tu polecą nazwiska kadra nie gra …potem dowali o widocznym braku Pajor i wszystko wróci do normy …. Pozdrawiam i tylko proszę by wkońcu ktoś wzioł się za to . Proszę nie traktować tego jako atak na wspaniałe piłkarki kadry ale na pokazanie pracy sztabu

 2. Alex

  Skąd Pan wie, że Ewa spacerowała po Koninie? Widział ją Pan? Zrobiliście z dziewczyny kozła ofiarnego.

 3. robert małkowski

  P.Ewa nie jest kozłem ofiarnym , jest bardzo dobrą młodą piłkarką którą troszkę za szybko okrzyknięto gwiazdą polskiego piłkarstwa co teraz starają się zrobić z Grabowską . Podałem przykład p.Ewy jako przykład samowolki panującej w reprezentacji i tak jak napisałem wczesniej to nie jest atak na żadną z naszych piłkarek tylko na sposób prowadzenia kadry przez sztab . Oczywiście też odpowiem na pytanie zadane przez Alex.. nie tylko ja widziałem p.Pajor w Koninie ! Co do kozła ofiarnego to nie widzę w mojej wypowiedzi jakiej kolwiek przesłanki szukania ofiar po stronie zawodniczek , a jedynie wskazanie łagodnego traktowania wybranych . Nie dawno PZPN ukarał zawodniczkę za nie obecność na kadrze młodszych roczników z powodu choroby więc gdzie tu sprawiedliwość ? A zamykając temet p. Ewy to zeszły rok to zaledwie kilkanaście minut w swoim klubie nawet w rezerwach i kilka bardzo przeciętnych występów w barwach reprezentacji…….szkoda bo p. Pajor to naprawde bardzo dobra zawodniczka która jeśli gra na nią cała drużyna to potrafiła wykorzystać stworzone sytuacje , i pisanie w czasie przeszłym jest jak najbardziej na miejscu bo z skutecznością też co raz gorzej … Ubolewam nad tym bo akurat należę do wiernych kibiców Ewy od czasów Konina , dziś częściej czytamy o Ewie niż można ją podziwiać na boisku . Kończąc już uważam że reprezentacja to zaszczyt a nie klub wzajemnej adoracji i to dotyczy każdego

 4. andrzej

  Nie czepiaj się dziewczyn z piaseczna z resztą się zgadzam

Zostaw komentarz

 • (will not be published)