Porażka z Francją na początek Elite Round U17

Napisany przez w kategorii Europa i świat, Międzypaństwowe, Newsy, Reprezentacje, Reprezentacje polskie, U17.

Reprezentacja Polski do lat 17 w pierwszym meczu Elite Round w Kołobrzegu uległa Francji 0:2. Do 72. minuty wszystko szło zgodnie z planem, niestety piłkarskie widowisko zepsuła pani sędzia, dając Francuzkom rzut karny z kapelusza.

Polska U17 Wiktoria Marszewska Nicol Panas promoFrancja to w każdej kategorii wiekowej jedna z najlepszych drużyn na świecie. Biało-czerwone doskonale zdawały sobie sprawę z zadania, jakie ich czeka. Podopieczne Niny Patalon na spotkanie wyszły niezwykle zmotywowane. Walczyły dzielnie, przez pełne 80 minut, dając z siebie nie sto, a sto pięćdziesiąt procent.

Nieuczciwie byłoby powiedzieć, że Polki zasłużyły na zwycięstwo. Trójkolorowe w poniedziałkowym starciu były jednak stroną dominującą. Miały inicjatywę, a kilkakrotnie poważnie zagroziły polskiej bramce. W tej znakomicie spisywała się jednak Nicole Panas, która wspaniałymi interwencjami doprowadzała rywalki do coraz większych nerwów.

Polki broniły się bardzo mądrze i ambitnie. Kilka razy także zaatakowały faworyzowane rywalki. Kiedy wydawało się, że uda im się dowieźć remis do końca, a być może nawet ukłuć Francuzki po jakimś stałym fragmencie, show postanowiła skraść pani sędzia. W 73. minucie Panas odbiła piłkę w sytuacji sam na sam. Piłkarka z Francji dość przypadkowo wpadła na polską golkiperkę, a pani Graziella Pirriatore wskazała na „wapno”. Do piłki podeszła Marie-Antoinette Katoto i trafiła. Chwilę później ta sama zawodniczka wykończyła szybki kontratak Francuzek, podwyższając na 2:0.

W środę Polki zmierzą się w Koszalinie ze Szkocją, która wygrała 2:0 ze Słowacją. Na turniej finałowy na Islandii awansuje tylko zwycięzca grupy. Jeden zespół z drugich miejsc z sześciu grup eliminacyjnych, także dołączy do grona finalistów.

Polska – Francja 0:2 (0:0)
Bramki: Katoto 73 i 77

Polska: Panas – Kubaszek, Botor, Marszewska, Kołek – Jerzak, Fil, Słowińska, Zawistowska – Miłek, Jędrzejewicz (Turkiewicz 75)

Francja: Lebastard – Olivier, Galera, Piga, Boadin – Laurier (Ringenbach), Laplacette, Fercocq, Laurent (Fragoli 63) – Boutaleb (Gavory 41), Katoto

Żółte kartki: Jędrzejewicz 27, Miłek 79 – Bodain 76