Porażka reprezentacji U15

Napisany przez w kategorii Mecze, Newsy, Reprezentacje, Reprezentacje polskie, U15.

W środę reprezentacja Polski U15 rozegrała mecz kontrolny z SMS-em Łódź. Podopieczne Anny Gawrońskiej sparingiem zakończyły konsultację w Zielonce. Niestety, finisz zgrupowania nie okazał się szczęśliwy.

Już dawno nie było tak, żeby „Gawronki” przystąpiły do meczu w pełnym składzie, osiemnastu powołanych zawodniczek. Zawsze brakowało jednej czy dwóch zawodniczek. W środę jednak biało-czerwone w komplecie stawiły się na obiekcie w Kobyłce, by rywalizować w sparingu z SMS-em Łódź.

Pełna kadra na nic się zdała. Rywalki od samego początku rzuciły się na reprezentantki Polski i w ciągu kilku pierwszych minut zdołały stworzyć sobie kilka dogodnych okazji. Żadnej z nich nie umiały jednak wykorzystać. Gdy wydawało się, że ekipa Anny Gawrońskiej opanowała sytuację i za chwilę rozpocznie strzelanie do bramki przeciwniczek, to trafiły łodzianki. SMS wykorzystał błędy defensywy Polski w 27. i 40. minucie, schodząc do szatni z dwubramkową przewagą.

W szatni zrobiło się gorąco i na drugie czterdzieści minut reprezentantki kraju wyszły zdecydowanie bardziej zmotywowane. Dwie minuty po wznowieniu gry sam na sam z bramkarką SMS-u znalazła się Martyna Sobczyńska. Napastniczka strzeliła jednak obok słupka i „Gawronki” wciąż traciły dwa trafienia. Później kilka razy próbowały odgryźć się rywalki, ale pewnie między słupkami interweniowała Wiktoria Janik. Ostatecznie rywalizacja zakończyła się rezultatem 0:2.

Dla rocznika 2001 było to ostatnie zgrupowanie w reprezentacji U15. Teraz zawodniczki urodzone w tym roku walczyć będą o uznanie trener Niny Patalon, prowadzącej reprezentację do lat 17. Z grona powołanych na zgrupowanie w Zielonce w kadrze selekcjoner Gawrońskiej zostanie tylko urodzona w 2002 roku Adrianna Achcińska.

Polska WU15 – SMS Łódź 0:2 (0:2)

Polska: Daniela Kosińska (41. Wiktoria Janik) – Joanna Kisiel (34. Adrianna Achcińska), Joanna Węcławek (41. Julia Maskiewicz), Monika Formella, Karolina Iwaśko – Daria Umińska, Oliwia Cichy – Weronika Wójcik (58. Wiktoria Czekała), Julia Włodarczyk (58. Justyna Bartman), Julia Basta (41. Alicja Materek) – Klaudia Maciążka (41. Martyna Sobczyńska)

Komentarzy: Jeden

  1. janek

    niestety dobra zawodniczka, nie musi być dobrą selekcjonerką

Zostaw komentarz

  • (will not be published)