Polska zrewanżowała się Portugalii

Napisany przez w kategorii Europa i świat, Międzypaństwowe, Newsy, Reprezentacja A, Reprezentacje, Reprezentacje polskie.

Reprezentacja Polski w drugim meczu towarzyskim z Portugalią, zrewanżowała się za wtorkową porażkę i po golu Nikol Kaletki pokonała rywalki 1:0.

Pierwsz połowa meczu nie przyniosła kompletnie żadnych emocji. Gra toczyła się w wolnym tempie, a kibice byli świadkami niedokładności i ostrej gry z obu stron. Przewagę miały Portugalki, ale ani razu nie zagroziły bramce strzeżonej przez Darię Antończyk. Podobnie było po przerwie, z tym, że gospodynie nieco śmielej podchodziły pod polską bramkę. Bramką jednak nie pachniało.

Chyba nikt nie spodziewał się także trafienia dla podopiecznych Wojciecha Basiuka, które w sumie w obu meczach stworzyły sobie tylko jedną (!) groźną sytuację. Na szczęście były w stanie ją wykorzystać. W 70. minucie po szybkiej kontrze i wspaniałej asyście Katarzyny Daleszczyk, do siatki trafiła Nikol Kaletka. Zawodniczka Czarnych Sosnowiec zmieniła pięć minut wcześniej Silvanę Chojnowski, która chyba chciałaby jak najszybciej zapomnieć o swoich występach w meczach z Portugalią. Zawodniczka Hoffenheim była bezproduktywna, niedokładna i generalnie niewidoczna, chociaż miała mało wsparcia w koleżankach.

Polki w dwumeczu z Portugalią nie zachwyciły, ale dopiero rozpoczęły treningi po przerwie zimowej, więc trudno oczekiwać od nich wysokiej formy, precyzji zagrań i dynamiki. Pomimo tego były w stanie stworzyć jedną okazję, wykorzystać ją i wygrać jeden z dwóch meczów. Kolejny już w lutym w Nieczeczy w Islandią.

Portugalia – Polska 0:1 (0:0)
Bramka: Kaletka 70.

Polska: Daria Antończyk – Aleksandra Sikora, Agata Guściora, Jolanta Siwińska, Natalia Chudzik, Natalia Pakulska, Patrycja Balcerzak, Evelyn Niciński (73 Dominika Grabowska), Martyna Wiankowska, Katarzyna Daleszczyk (90 Ewelina Kamczyk) i Silvana Chojnowski (65 NIkol Kaletka)