Polska zbiła Litwę na początek ME

Napisany przez w kategorii Europa i świat, Międzypaństwowe, Newsy, Reprezentacje, Reprezentacje polskie, U19.

Reprezentacja Polski do lat 19 w pierwszym meczu I rundy eliminacji mistrzostw Europy pokonała Litwę 5:0. Dwa gole dla biało-czerwonych strzeliła Patrycja Jerzak.

Mecz z Litwą można było potraktować jako rozgrzewkę przed spotkaniami z Turcją i Finlandią, które zdecydują o awansie do drugiej rundy. Trener Marcin Kasprowicz postanowił pozostawić na ławce rezerwowych Dominikę Grabowską, Paulinę Dudek i Patrycję Matlę, potencjalnie zawodniczki podstawowe.

Ich brak w spotkaniu ze słabą Litwą nie był jednak odczuwalny, a na wysokości zadania stanęły pozostałe piłkarki. Już 25 minutach było 4:0 po trafieniach Karoliny Ostrowskiej, Klaudii Kamińskiej, Klaudii Lefeld i Jerzak. Przewaga biało-czerwonych była ogromna. Wystarczy powiedzieć, że Polki w całym meczu oddały aż 24 strzały (w tym połowę celnych), a Litwinki ani jednego.

Po zmianie stron udało się strzelić tylko jednego gola, którego autorką została Jerzak.

Polska U19 – Litwa U19 5:0 (4:0)
Bramki: Ostrowska 13, Kamińska 17, Lefeld 19, Jerzak 25, 51

Polska: Szemik – Wycisk, Michalczyk (72 Falborska), Mesjasz, Michalska – Jerzak, Ostrowska, Kamińska, Cieśla – Lefeld (46 Kowalska) – Jędrzejewicz (59 Matla)