Polska U19 pokonała Portugalię

Napisany przez w kategorii Europa i świat, Międzypaństwowe, Newsy, Reprezentacje, Reprezentacje polskie, U19.

Reprezentacja Polski do lat 19 zagrała dobry mecz w Santa Marta de Penaguiao. Podopieczne Marcina Kasprowicza pokonały Portugalię 3:1. Obie drużyny zmierzą się jeszcze raz.

Polki objęły prowadzenie jż w 16. minucie po celnym strzale Klaudii Lefeld. Na 2:0 podwyższyła po przerwie Małgorzata Mesjasz. Portugalki dość szybko zdobyły gola kontaktowego, ale w samej końcówce Michalina Kowalska przypieczętowała zwycięstwo biało-czerwonych.

Drugi mecz zostanie rozegrany w czwartek o godzinie 12:00 czasu polskiego.

Portugalia – Polska 1:3 (0:1)
Bramki: Mateus 58 – Lefeld 16, Mesjasz 52, Kowalska 90

Polska: Kinga Szemik – Katarzyna Michalska (74. Kamila Szafrańska), Małgorzata Mesjasz, Patrycja Falborska, Julia Wycisk – Paulina Dudek, Ewa Cieśla, Dominika Grabowska, Klaudia Lefeld (65. Karolina Ostrowska), Patrycja Matla (85. Klaudia Kamińska) – Agnieszka Jędrzejewicz (65. Michalina Kowalska)