Polska U19 piąta w Kuban Spring 2015

Napisany przez w kategorii Mecze, Newsy, Reprezentacje, Reprezentacje polskie, U19.

Udanie zakończyły rywalizację w turnieju Kuban Spring reprezentantki Polski U19. Podopieczne Marcina Kasprowicza zagrały perfekcyjne zawody i wręcz zmiażdżyły Rosję U17, wygrywając 7:2.

Mecz z Rosją U19 Polki rozpoczęły perfekcyjnie. Po niespełna dziesięciu minutach biało-czerwone prowadziły już 2:0. Rywalki zdołały co prawda zdobyć kontaktową bramkę, ale do przerwy jeszcze raz trafiły nasze dziewczyny i wydawało się, że nic nie może zabrać im zwycięstwa.

Niestety, druga część gry rozpoczęła się od trafienia Rosjanek. Przeciwniczki zdołały pokonać Brzezinę z rzutu karnego. Na szczęście później Polki się pozbierały i szybko wróciły do wysokiego poziomu koncentracji. Efektem były cztery kolejne bramki i w konsekwencji wygrana aż 7:2. To był zdecydowanie najlepszy mecz biało-czerwonych na Kuban Spring 2015. Wygrana zapewniła podopiecznym Marcina Kasprowicza 5. miejsce w turnieju.

Kuban Spring 2015 wygrała Rosja U19, która w finale pokonała Słowację 2:0. Trzecie miejsce przypadło pogromczyniom Polek z ćwierćfinału czyli Izraelkom. W „małym finale” okazały się lepsze od Rumunii.

Polska – Rosja U17
Bramki dla Polski: Mesjasz x2 5, ?, Michalska 7, Okoniewska 36, Wycisk 58, Gozdecka 61, Rapacka

Polska (skład wyjściowy): Brzezina – Wycisk, Mesjasz, Gozdecka, Lefeld, Matla, Kazimierska, Michalczyk, Okoniewska, Cieśla, Michalska