Polska słabsza od Portugalii

Napisany przez w kategorii Europa i świat, Międzypaństwowe, Newsy, Reprezentacja A, Reprezentacje, Reprezentacje polskie.

Reprezentacja Polski po przeciętnym spotkaniu przegrała w towarzyskim meczu z Portugalią 0:1. W czwartek obie drużyny spotkają się ponownie.

To nie był dobry mecz w wykonaniu biało-czerwonych. Co prawda Polki w pierwszej połowie miały nieznaczną przewagę optyczną, ale nie przekładała się ona na sytuacje strzeleckie. Co więcej, to gospodynie strzeliły gola. W 34. minucie Anna Szymańskal źle sparowała piłkę po rzucie wolnym, wybijając ją przed siebie. Do futbolówki, przy biernej postawie polskich obrończyń, dopadła Carole Costa i z najbliższej odległośći trafiła do siatki.

To jednak bramkarce Medyka Konin należy podziękować, że mecz nie skończył się wyższą wygraną Portugalii. Szymańska jeszcze przed przerwą popisała się piękną robinsonadą, a w drugiej odsłonie obroniła aż trzy sytuacje sam na sam.

Podpieczne Wojciecha Basiuka ostatnie 20 minut już tylko się broniły. Gospodynie z coraz większą łatwością dochodziły do sytuacji strzeleckich. Na szczęście w polskiej bramce stała Szymańska.

Widać było, że Polki są dopiero na samym początku przygotowań do rundy wiosennej i wyraźnie odstawały od 41. drużyny rankingu FIFA. Niczym szczególnym nie wyróżniła się także, debiutująca w oficjalnym meczu Silvana Chojnowski. W czwartek obie drużyny spotkają się ponownie.

Portugalia – Polska 1:0 (1:0)
Bramka: Carole Costa 34

Polska: Szymańska – Sikora, Guściora, Konsek, Wiankowska , Kaletka (46 Pakulska), Dudek (46 Daleszczyk), Balcerzak, Grabowska, Kamczyk (79 Siwińska), Chojnowski