Polki zdeklasowały Ukrainę

Napisany przez w kategorii Bez kategorii, Europa i świat, Międzypaństwowe, Newsy, Reprezentacje, Reprezentacje polskie, U17.

Reprezentacja Polski do lat 17 podczas swojego drugiego meczu na turnieju UEFA Development w Izraelu zagrały bardzo dobry mecz, nie pozostawiając złudzeń Ukrainie. Wynik 4:0 mówi sam za siebie.

Polska U17 2015 Izrael promo

Podobnie jak w meczu z Turcją, tak i przeciwko Ukrainie, Polki znakomicie rozpoczęły. Już w 4. minucie Weronika Zawistowska wykończyła fenomenalną akcję zespołową i zrobiło się 1:0. Biało-czerwone poszły za ciosem i po 21 minutach prowadziły 3:0. Kolejne gole zdobyły ponownie Zawistowska i Roksana Ratajczyk. W pierwszej połowie Polki całkowicie zdominowały rywalki.

W drugiej przewaga nie była już tak wyraźna, ale biało-czerwone nadal były stroną przeważającą, Dość powiedzieć, że Ukrainki ani razu nie zagroziły bramce strzeżonej prze debiutantkę, Monikę Sowalską. W końcówce ukraińska bramkarka jeszcze raz musiała wyciągać piłkę z siatki. Po idealnej centrze z rzutu wolnego Joany Olszewskiej, celnym strzałem głową popisała się Marcjanna Zawadzka.

We wtorek Polska zmierzy się z Izraelem stawką spotkania będzie pierwsze miejsce w turnieju. Gospodynie turnieju wygrały z Ukrainą 2:1 i pokonały Turcję po rzutach karnych (za dwa punkty). Po 80 minutach spotkania było 1:1.

Polska – Ukraina 4:0 (3:0)
Bramki: Zawistowska (dwie). Ratajczyk, Zawadzka

Polska: Sowalska – Turkiewicz (Foruna), Grec, Zawadzka (Miłek), Botor – Włodarczyk (Mikołajczak), Fil, Parczewska (Olszewska), Zawistowska (Stasiak) – Kowalczyk – Ratajczyk