Polki wygrały z Irlandią Północną

Napisany przez w kategorii Europa i świat, Międzypaństwowe, Newsy, Reprezentacja A, Reprezentacje, Reprezentacje polskie.

Piłkarska reprezentacja Polski kobiet udanie rozpoczęła udział w tegorocznym Istria Cup. Na początek zmagań podopieczne Wojciecha Basiuka pokonały Irlandię Północną 2:0.

Irlandia Północna to dobrze znany Polkom rywal. Biało-czerwone rywalizowały z Wyspiarkami w eliminacjach mistrzostw świata 2015 i dwukrotnie wygrały, 3:0 na wyjeździe i 4:0 u siebie. Tym razem wynik nie był tak okazały.

Polki wyszły na prowadzenie za sprawą Aleksandry Sikory, która wykorzystała dobre podanie Ewy Pajor. Wynik w ostatniej minucie ustaliła inna piłkarka Medyka Konin, Patrycja Balcerzak.

Polki w grupie zagrają jeszcze z Chorwacją 7 marca i z Rumunią 9 marca. W dzisiejszym spotkaniu pomiędzy tymi drużynami padł bezbramkowy remis.

Polska – Irlandia Północna 2:0 (0:0)
Bramki: Sikora 55, Balcerzak 90

PolskaAnna Szymańska – Aleksandra Sikora, Sylwia Matysik (88, Karolina Koch), Agata Guściora, Natalia Chudzik (70, Katarzyna Konat), Ewa Pajor (78, Patrycja Wiśniewska), Katarzyna Daleszczyk (90, Gabriela Grzywińska), Ewelina Kamczyk (60, Dominika Grabowska), Patrycja Balcerzak, Jolanta Siwińska, Nikol Kaletka (60, Dominika Dereń).

W innych meczach:

Węgry – Irlandia 1:1

Austria – Słowacja 1:1

Kostaryka – Bośnia i Hercegowina 1:0

Walia – Francja B 0:1

 

Komentarzy: Jeden

Zostaw komentarz

  • (will not be published)