Polki pokonały Turcję na początek turnieju

Napisany przez w kategorii Bez kategorii, Europa i świat, Międzypaństwowe, Newsy, Reprezentacje, Reprezentacje polskie, U17.

Reprezentacja Polski do lat 17 udanie rozpoczęła start na turnieju UEFA Development w Izraelu. Podopieczne Niny Patalon po dobrym spotkaniu pokonały Turcję 2:1.

Polska U17 Izrael 2 promo

W kadrze do lat 17 po raz pierwszy zobaczyliśmy zawodniczki z rocznika 2000 oraz nowe twarze z rocznika 1999. Trzon stanowią jednak piłkarki, które grały już w reprezentacji w poprzednim sezonie. W pierwszym meczu w nowym składzie biało-czerwone zaprezentowały się całkiem nieźle, a mecz z Turcją rozpoczęły wręcz idealnie. Już w 3. minucie Klaudia Miłek wykorzystała rzut karny, po faulu na Weronice Zawistowskiej.

Później gra nie była już tak dobra. Na boisku panowało dużo chaosu, a bramkowych sytuacji było jak na lekarstwo. Po przerwie Polki poukładały jednak grę i zaprezentowały się dużo lepiej. W 50. minucie grająca na co dzień we Włoszech Aleksandra Gwiazdowska wykończyła szybki kontratak, pakując piłkę do bramki po świetnym dośrodkowaniu Zawistowskiej.

Polki mogły jeszcze strzelić więcej goli, ale zawodziła skuteczność. Tymczasem szybką akcję przeprowadziły rywalki. o prostopadłym podaniu i nieudanej pułapce ofsajdowej Nicole Jessica Panas była bezradna w sytuacji sam na sam. W końcówce sędzie nie uznały jeszcze prawidłowo zdobytej bramki przez Miłek.

Polska – Turcja 2:1 (1:0)
Bramki: Miłek 3 (karny), Gwiazdowska 50 – 70

Polska: Panas – Turkiewicz, Grec, Botor, Stasiak (Fortuna) – Zawistowska (Włodarczyk), Parczewska, Olszewska (Fil), Gwiazdowska (Pluta, Zawadzka)- Miłek – Ratajczyk (Mikołajczak)