Polki dostały lanie od Belgii

Napisany przez w kategorii Europa i świat, Międzypaństwowe, Newsy, Reprezentacja A, Reprezentacje, Reprezentacje polskie.

Reprezentacja Polski dostała lekcję futbolu od Belgijek. Podopieczne Wojciecha Basiuka, które za kilka dni zmierzą się w ramach eliminacji EURO 2017 ze Szwecją, nie pozostawiły po sobie dobrego wrażenia.

Belgia do światowych potentatów nie należy, ale jest drużyną bardzo solidną. Porażka 0:5 nie wróży jednak dobrze przed spotkaniem w Gothenburgu ze Szwecją. Co więcej, biało-czerwone nie przegrały tak wysoko od 2013 roku kiedy w towarzyskim meczu uległy Francji 0:6. Wcześniej w meczu o punkty, uległy  w PruszkowieWłoszkom 0:5 (listopad 2011 roku).

Mecz zaczął się fatalnie, bo gospodynie już w drugiej minucie wyszły na prowadzenie. Do przerwy Belgijki trafiły jeszcze dwa razy, a po zmianie stron dołożyły jeszcze dwa gole.

Mecz ze Szwecją w ramach eliminacji Euro 2017 odbędzie się 22 września o 18:45. Miesiąc później Polki zmierzą się u siebie ze Słowacją.

Belgia – Polska 5:0 (3:0)
Bramki: Aline Zeler 2, Elke Van Gorp 38, 64, Tine De Caigny 42, Heleen Jaques 79

Belgia: Justien Odeurs – Janice Cayman, Elien Van Wynendaele (46 Laura Deloose), Maud Coutereels (65 Nicky Van Den Abbeele), Davina Philtjens (65 Lorca Van De Putte), Julie Biesmans (46 Sara Yuceil), Cecile De Gernier, Tine De Caigny (55 Justine Vanhaevermaet), Elke Van Gorp (65 Jana Coryn), Aline Zeler (65 Heleen Jaques), Tessa Wullaert (76 Lola Wajnblum).

Polska: (skład wyjściowy) Daria Antończyk – Krystyna Sikora, Agata Guściora, Marta Mika, Jolanta Siwińska, Natalia Chudzik, Madison Solow, Patrycja Balcerzak, Evelyn Nicinski, Ewa Pajor, Nikol Kaletka.

Komentarzy: 4

 1. edekbezkredek

  ..może powinno się rozwiązać tę kadrę cudną ?, albo inaczej „budować ją” bez rozgrywania meczów?!??:) i wtedy można by „Informować” o progresji rozwojowej i zainteresowani uwierzyliby na tak zwane „słowo”:)))….masakra!!!!!!!!!!!!!!!!

 2. Inga

  statystyka z meczu przepisana skąd? po drugie to był mecz towarzyski i w pewnym sensie eksperymentalny dla reprezentacji, wynik nie ma znaczenia jaki mu się przypisuje. kadrę da się owszem rozwiązać ale co dalej? damska piłka w Polsce leży i kwiczy najlepsze polskie piłkarki jak pajor czy szaj łapią się od biedy w drugoligowych rezerwach niemiec o poziomie równym dołom polskiej eskraklasy. w polsce się nie szkoli tylko od razu wrzuca na głęboką wodę i 15 latki gryzą trawę gdyż najważniejsze są punkty i trener którego życie zależy od wyniku tylko tego chce. zmeinić najpierw trzeba byłoby ludzi odpowiedzialnych za ten stan ale oni mają się świetnie i niczego nie zmienią więc przestańmy się łudzić.

 3. edekbezkredek

  ..w przypadku kadry, wynik jest bardzo ważny, a w przypadku meczów oficjalnych…wynik jest najważniejszy to kwestia nie podlegająca jakiejkolwiek dyskusji, co do sposobów dochodzenia do wyników kadr, pracy w klubach, systemów rywalizacji to już jest temat rzeka, na ogromną dyskusję w gronie fachowców, podkreślam fachowców, a nie „fahofcuf” określających aktualne trendy rozwojowe:)))

 4. obserwator

  Oczywiście że wynik jest ważny.Będą wyniki jak się zmieni trener bo ten tylko potrafi zmieniać składy co mecz i udaje że buduje drużynę.Albo nie potrafi być selekcjonerem albo sobie ” jaja” robi z kobiecej piłki nożnej.Szkoda gadać jest coraz gorzej a miało być tak fajnie tak profesjonalnie…

Zostaw komentarz

 • (will not be published)