Podsumowanie 14 kolejki Ekstraligi

Napisany przez w kategorii Mecze, Newsy, Promo-2.

Zakończyła się 14. kolejka Ekstraligi w sezonie 2016/17, ostatnia w rundzie jesiennej. Medyk z kompletem zwycięstw przewodzi na zimę, a na dole tabeli piłkarki z Białej Podlaskiej i Gdańska.

Po ostatniej jesiennej kolejce wiemy, że wedle oczekiwań najpoważniejszym kandydatem do mistrzostwa jest Medyk. 13 meczów (jeden zaległy) i 13 zwycięstw. Bilans bramkowy 82-4… W kraju nie ma mocnych na zespół z Konina i nawet piłkarki Łęcznej, które radzą sobie z każdą inną drużyną, w bezpośrednim starciu wypadają blado. Po trzynastu meczach wywiązała się dość silna grupa pościgowa w postaci Czarnych, Wałbrzycha oraz łódzkiego SMS-u. Beniaminek jest pozytywnym zaskoczeniem tej części sezonu. Rzutem na taśmę do grupy mistrzowskiej wkradła się Olimpia (bezpośrednie sąsiadki w tabeli przegrały swoje mecze), ale zdaje się, że będzie się bić o tę pozycję do końca z czterema innymi zespołami. Stawkę zamykają AZS PSW Biała Podlaska i Sztorm Gdańsk, dużo słabsze od reszty ligi. 6 i 7 punktów, które zdobyły te dwa zespoły to za mało by móc spojrzeć na swoje dokonania z podniesionym czołem.

14. kolejka wiązała się z nadziejami dla kilku klubów. W przypadku kolejnej wygranej Olimpia mogła umocnić swoje miejsce w grupie mistrzowskiej. Na boisku piłkarki z Wałbrzycha okazały się dla nich jednak zdecydowanie za silne i odesłały przeciwniczki z czterema bramkami. Szansy na zakończenie jesieni na trzecim miejscu (ex aequo z Wałbrzychem i Sosnowcem) nie wykorzystał SMS, zaledwie remisując z przedostatnią w tabeli drużyną z Białej Podlaskiej. Bliskie niespodzianki były za to akademiczki z Wrocławia. Do obrony własnego terenu zabrakło jednak raptem 2o minut… Z kolei w Gdańsku skończyła się cierpliwość dla trenera Roberta Chałaszczyka, który stracił posadę po porażce 0:14 z Medykiem. Nowym trenerem został Karol Złonkiewicz, niegdysiejszy piłkarz Bałtyku Gdynia, a później trener piłkarzy KP Gdynia, piłkarek Checzy Gdynia i żeńskiej kadry Pomorza. W swoim pierwszym meczu ze Sztormem punktów nie zdobył.

AZS PSW Biała Podlaska – UKS SMS Łódź 0:0

Biała Podlaska: Brzezina – Edel, Gąsieniec, Kuciewicz, Kusiak (90+4. Najdyhor), Lefeld, Michalska, Mikołajczak, Puk (71. Ulatowska), sosnowska, Wołos

SMS: Paturaj – Chmal, Kurek, Molenda (46. Karczewska), Osińska (70. Kurzawa), Piątkowska, Salamon, Walak, Wiankowska, Zasowska (65. Kowalska), Zubchyk

GOSiRKi Piaseczno – AZS UJ Kraków 2:0 (1:0)
bramki: Dudek 45 (karny), Orzepowska

Piaseczno (skład wyjściowy): Kanclerz – Rosińska, Sosnowska, Machnacka, Zdonek, Dudek, Kędzierska, Tkaczyk, Orzepowska, Ciupińska, Rapacka

Kraków (skład wyjściowy): Klabis – Bartosiewicz, Knysak, Konopka, Ładocha, Bolko, Wilk, Zapała, Dul, Maziarz, Sitarz

AZS Wrocław – Medyk Konin 1:2 (0:1)
bramki: Cichosz 59 – Daleszczyk 16, Sikora 70

Wrocław: Bocian – Ostrowska, Grec, Olszewska, Korda, Turkiewicz, Falborska (80. Bączek), Matysik, Koziarska, Grabowska, Cichosz

Konin: Szymańska – Ficzay (83. Grad), Slavcheva, Sikora, Guściora, Dudek (44. Balcerzak), Pakulska, Sałata, Daleszczyk, Kostova, Balcerzak

Górnik Łęczna – Mitech Żywiec 5:0 (2:0)
bramki: Marszewska 11, Sznyrowska 44, 83 i 90, Kamczyk 78

Górnik: Palińska – Górnicka, Hajduk, Dyguś, Kwietniewska, Marszewska, Grzywińska, Jędrzejewicz (60. Jaszek), Zdunek (60. Zawistowska), Sznyrowska, Kamczyk (82. Szewczuk)

Mitech: Komosa – Rżany (83. Zegan), Zasada, Prokop, Wnuk, Droździk, Rozmus (37. Nieciąg), Suskova (81. Gębka), Chrzanowska, Frączek, Wiśniewska (86. Zeman)

Sztorm Gdańsk – Czarni Sosnowiec 0:3 (0:2)
bramki: Liskova 16, Matla 26, Kaletka 75

Sztorm: Sadowska – Świętoniowska, A.Bużan, Rucińska, Wierzbicka, Kamińska, K.Bużan, Sirant, Stasiulewicz, Kopińska, Słowińska (77. Turowska)

Czarni: Klimek – Wycisk, Fischerova, Horvathova, Wieczorek (82. Dragunowicz), Operskalska, Zawiślak, Kaletka, Matla (82. Frączak), Zdechovanova, Liskova (90. Kowalczyk)

AZS PWSZ Wałbrzych – Olimpia Szczecin 4:0 (2:0)
bramki: Mesjasz 16 i 44, Rędzia 48, Jaworek 88

Wałbrzych: Antończyk (90. Urbańska) – Mesjasz, Gradecka, Aszkiełowicz, Salwa, Ratajczak (90. Iwańczuk), Dereń (70. Jaworek), Gonzales (75. Kowalczyk), Rędzia, Bezdziecka, Maciukiewicz (55. Miłek)

Szczecin: Niesterowicz – Szwed, Preś, Michalczyk, Szymaszek (79. Brodzik), Lachman (70. Witczak), Fil, Janik, Niewolna, Sudyk (62. Trzcińska), Ratajczyk (79. Łuczak)

Zostaw komentarz

  • (will not be published)