O nas

Portal PILKARKI.com powstał przede wszystkim w celu promocji kobiecej piłki nożnej w Polsce. Kobiecy futbol to obecnie najprężniej rozwijająca się dyscyplina sportu w Europie. Niestety w Polsce świadomość społeczna dotycząca kobiecego futbolu jest na bardzo niskim poziomie. Powodów takiej sytuacji jest wiele, od bardzo małego zainteresowania mediów po zarządzanie.

Chcąc dotrzeć do jak największej liczby kibiców i miłośników sportu, portal PILKARKI.com ma na celu pokazanie, że kobieca piłka nożna w niczym nie ustępuje atrakcyjnością męskiej odmianie tego pięknego sportu, a dodatkowo ma coś więcej do zaoferowania.

Kobiety uprawiające piłkę nożną są wyraźnie dyskryminowane przez media i trudno znaleźć przyczynę tego stanu rzeczy. Przecież o paniach grających w siatkówkę, koszykówkę czy piłkę ręczną możemy usłyszeć w telewizji i w radiu, przeczytać w prasie. Kobieca piłka nożna w zasadzie na tych frontach nie istnieje wiec nic dziwnego, iż „szary Kowalski” nie ma pojęcia, że w kraju nad Wisłą kobiety w ogóle uprawiają tę dyscyplinę sportu.

Portal PILKARKI.com w swoim założeniu chce również zebrać w jednym miejscu ludzi, którym los kobiecego piłkarstwa w Polsce nie jest obojętny. Chcemy zachęcać do dyskusji, do podejmowania wszelakich inicjatyw i wspólnego promowania kobiecego futbolu w Polsce. 

Współpracujemy i dyskutujemy również z działaczami piłkarskimi, klubami oraz głównymi postaciami tego wszystkiego, czyli samymi piłkarkami.

Jesteśmy głęboko przekonani, że dzięki temu uda się coraz bardziej popularyzować kobiecą piłkę nożną w Polsce, ale bardzo potrzebna jest pomoc, zaangażowanie i dobre chęci każdego z Was.

Włącz się do gry i wspólnie z nami ODKRYJ PRAWDZIWE PIĘKNO FUTBOLU


Nasi partnerzy