Nowe twarze w Wałbrzychu

Napisany przez w kategorii Ekstraliga, Newsy, Promo-2, Rozgrywki krajowe.

Na kilka dni przed początkiem rozgrywek Ekstraligi AZS PWSZ Wałbrzych zakontraktował pięć nowych zawodniczek. W 5. ekipie poprzedniego sezonu liczą, ze wrocławsko-lubiński zaciąg będzie sporym wzmocnieniem składu.

Najbardziej doświadczoną spośród nowych twarzy jest 28-letnia Emilia Bezdziecka. Była pomocniczka Zagłębia Lubin ma swoim koncie 138 meczów w Ekstralidze oraz występy w Pucharze UEFA w barwach AZS Wrocław. Oprócz niej z zespołu „Miedziowych” przyszła także 22-letnia Sabina Ratajczak- była reprezentantka Polski w kategoriach U17 i U19, mająca za sobą także cztery spotkania w kadrze A, w której jednak nie pojawiała się od 2014 roku.

Jeszcze solidniejsze wydają się wzmocnienia z Wrocławia skąd przyszły aż trzy piłkarki: Dominika Dereń, Karolina Gradecka i Oliwia Maciukiewicz. 20-letnia Dereń to mistrzyni Europy do lat 17 i była reprezentantka kadry Basiuka, w której do tej pory zagrała dziewięć meczów. Gradecka rozegrała 125 meczów w Ekstralidze i stanowiła dość pewny punkt obrony AZS-u, natomiast 21-letnia Maciukiewicz była z dziesięcioma golami najlepszą strzelczynią zespołu w poprzednim sezonie.

Jeszcze bez nowych nabytków zespół AZS-u zwyciężył w towarzyskim międzynarodowym turnieju rozgrywanym z okazji 70-lecia sportu wałbrzyskiego. W finale pokały Lokomitivo Brono 3:0 po dwóch bramkarz Anny Rędzii i jednym trafieniu Angeliki Smagur. Wszystkie bramki padły w drugiej połowie spotkania. W rozgrywkach brały udział cztery drużyny: AZS, Lokomotiv, Silesia Görlitz i Darbor Bolesławice.

W Wałbrzychu zapowiadają, że szykują kolejne transfery, a z tymi piłkarkami, które mają obecnie powinni powalczyć o jeszcze lepszą lokatę. To oczywiście jedynie dywagacje na papierze, ale oczekiwania bez wątpienia rosną i z nich zespół będzie rozliczany.

Zostaw komentarz

  • (will not be published)