Niesprawiedliwie wysoka porażka z Norwegią

Napisany przez w kategorii Mecze, Newsy, Reprezentacje, Reprezentacje polskie, U15.

W drugim meczu towarzyskim reprezentacja Polski U15 wysoko uległa Norwegii w Ostródzie. Choć spotkanie rozpoczęło się świetnie dla biało-czerwonych, to ostatecznie nasze Orlice przegrały 1:5.

Wielu obawiało się czy zmęczone podopieczne Anny Gawrońskiej poradzą sobie z silniejszymi i starszymi rywalkami w czwartek i czy będą w stanie nawiązać z nimi równorzędną walkę. Pierwsze minuty pokazały, że biało-czerwone dowodzone przez Darię Umińską są niezwykle ambitne. Grały jak równy z równym z faworyzowanymi przeciwniczkami, co przyniosło skutek w 19. minucie. Martyna Sobczyńska znalazła się oko w oko z Karen Oline Sneve i nie dała szans norweskiej golkiperce. Niestety, przed przerwą Skandynawki wykorzystały błąd Sary Kierul oraz świetnie rozegrały rzut rożny i wyszły na prowadzenie.

W drugiej połowie wyraźnie zmęczone Polki nie były w stanie nawiązać równorzędnej walki z Norweżkami i straciły kolejne trzy bramki. Największym paradoksem tego spotkania był fakt, że biało-czerwone zagrały najlepszy mecz w obronie od niepamiętnych czasów, a straciły mnóstwo goli. W pierwszym wtorkowym meczu towarzyskim nasze dziewczyny przegrały 0:1.

Polska – Norwegia 1:5 (1:2)
Bramka dla Polski: Sobczyńska 19

Polska: Sara Kierul (41. Daniela Kosińska) – Aleksandra Żurek, Joanna Węcławek, Weronika Helinska, Karolina Iwaśko – Daria Umińska (60. Gabriela Kowalik), Oliwia Cichy (53. Adrianna Achcińska) – Julia Włodarczyk (65. Dominika Demska), Klaudia Maciążka (47. Julia Basta), Faustyna Sikorska (74. Weronika Szmatuła) – Martyna Sobczyńska (41. Kalina Wiśniewska)

Norwegia: Karen Oline Sneve - Oda Eide Arnesen, Marthe Haugen Taugbøl (60. Sarah Gran), Joanna Aalstad Bækkelund (47. Malin Sunde), Olaug Tvedten, Mathilde Alsaker Rogde (60. Thea Bjelde), Andrine Mo (68. Jenny Røsholm Olsen), Sara Karlsson Lysen, Miriam Vilnes Mjåseth (47. Naomi Griffin), Vilde Austad, Eline Bjørmark (47. Rikke Bogetveit Nygard)