Niespodzianka w Łęcznej, Mitech z tarczą

Napisany przez w kategorii Ekstraliga, Mecze, Newsy, Newsy ligowe, Rozgrywki krajowe.

Dość niespodziewanym rozstrzygnięciem zakończył się mecz 15. kolejki Ekstraligi, w któym drugi w tabeli Gónik Łęczna podejmował u siebie czwarty Mitech Żywiec. Komplet punktów zdobyły przyjezdne.

Łęcznianki bardzo słabo weszły w mecz. Po pierwszej połowie przegrywały 0:1, a po 63 minutach już 0:3. Gospodynie wzięły się za odrabianie strat, ale zbyt późno. Dwa gole Anny Sznyrowskiej na niewiele się zdały i trzy punkty pojechały do Żywca. Wynik nie zmienił jednak układu w tabeli. Górnik pozostał na pozycji wicelidera, ale ma już tylko trzy punkty przewagi nad Zagłębiem Lubin i cztery nad Mitechem.

GKS Górnik Łęczna – Mitech Żywiec 2:3 (0:1)
Bramki: Sznyrowska 76, 90 – Suskova 35, Rżany 60, Rozmus 63

Górnik: Wilk – Górnicka, Guściora, Hajduk, Hmirova, Jaszek (61 Jędrzejewicz), Kamczyk, Kawalec (61 Parczewska), Kwietniewska, Szewczuk (64 Jankowska), Sznyrowska

Mitech: Szemik – Noras, Rżany, Zasada, Droździk, Suskova, Wnuk (87 Stopka), Żak, Chrzanowska (66 Zegan), Rozmus, P.Wiśniewska (90 Spandel)