Mitech nie pozostawił złudzeń Stilonowi [WIDEO]

Napisany przez w kategorii Ekstraliga, Newsy, Newsy ligowe, Rozgrywki krajowe.

Piłkarki Mitechu Żywiec pewnie sięgnęły po komplet punktów w 12. kolejce Ekstraligi, gromiąc Stilon Gorzów Wielkopolski 6:0. Dzięki temu podopieczne Beaty Kuty awansował na trzecie miejsce w tabeli.

Mitech Stilon 2015 promo

Warunki zdecydowanie nie sprzyjały rozgrywaniu piłkarskiego meczu…

Zdecydowanym faworytem środowego starcia był klub z Żywca i swoją wyższość potwierdził na boisku. To był typowy mecz do jednej bramki. Piłkarki Mitechu zdobyły łącznie sześć bramek, zgarnęły trzy punkty, dzięki czemu wykorzystały porażkę Górnika Łęczna z Zagłębiem Lubin i wskoczyły na trzecie miejsce w ligowej tabeli.

Strzelanie rozpoczęło się już kilkanaście sekund po pierwszym gwizdku, kiedy Halina Półtorak wyprowadziła gospodynie na prowadzenie. W pierwszej połowie do bramki trafiały jeszcze Anna Żak (z rzutu karneg0), Dominika Sykorova i ponownie Półtorak.

Po zmianie stron tempo meczu nieco spadło, ale kibice zobaczyli jeszcze dwa gole. W 65. minucie własną bramkarkę pokonała Beata Walczyk, a wynik ustaliła Aleksandra Nieciąg, dla której był to pierwszy gol w Ekstralidze.

Mitech – Stilon 6:0 (4:0)
Bramki: Półtorak 1, 35, A. Żak 25 (karny), Suskova 24, Walczak 65 (sam.), Nieciąg 85

Mitech: Szemik (46 Komosa) - Rżany (68 Zegan), K.Wiśniewska, Zasada, Droździk, Suskova, Żak (65 Rozmus), Koch, Wnuk, P.Wiśniewska (80 Nieciąg), Półtorak (46 Hmirova)

Stilon: Rozmiarek – Walczyk, Sanocka (46 Wawer), Nowicka, Szafrańska (46 Szuba), Salamon, Szlendak, Zdunek, Sobczak, Kałuzińska (75 Gołąb), Dudek (84 Koraczyn)

Od redakcji: Na stronie Mitechu jest informacja, że całe spotkanie oraz gola zaliczyła Lucie Suskova, z kolei na stronie pzpn z oficjalnego raportu sędzi wynika, że była to Dominika Sykorova, która w przerwie zimowej odeszła z klubu.