Miłosz Stępiński następcą Basiuka

Napisany przez w kategorii Newsy, Reprezentacja A, Reprezentacje, Reprezentacje polskie.

Miłosz Stępiński zastąpił Wojciecha Basiuka na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski kobiet. 41-latek ostatni był trenerem kadry męskiej do lat 20.

Pochądzący ze Szczecina Stępiński do tej pory nie był związany z piłką kobiecą. -  Dużo ludzi życzyło mi powodzenia i przestrzegało przed pracą z kobietami, ale ja się nie boję. Z każdym się można dogadać, jeśli wypracuje się określone reguły – powiedział Stępiński w rozmowie z Łączy Nas Piłka.

Przed Stępińskim duże wyzwanie, bowiem nigdy w karierze nie prowadził kadry seniorskiej. Ma jednak duże kwalifikacje. . Jest doktorem nauk o kulturze fizycznej, pracuje w Zakładzie Teorii Wychowania Fizycznego Uniwersytetu Szczecińskiego.  Jako trener posiada licencję UEFA A i jest kursantem UEFA PRO.

Stępiński już rozpoczął rozmowy z zawodniczkami ostatnio pomijanymi przez Wojciecha Basiuka, w tym z Katarzyną Kiedrzynek, która wyraziła gotowość do gry w kadrze. Nowy selekcjoner zaznaczył także, że nie będzie szedł drogą Basiuka i odmładzał na siłę reprezentacji. - Wprowadzanie młodych zawodniczek? Ok, ale to musi być robione spokojnie. Tak jak u trenera Adama Nawałki. Podstawa to trzon zespołu, kilka pewnych, dobrych zawodniczek, do których dobiera się jedną, dwie młode, które mogą się uczyć. W sytuacjach stresowych młodość rzadko zdaje egzamin. Drużynę trzeba budować na doświadczonych zawodniczkach, co pokazała pierwsza reprezentacja męska. W tę stronę chcę iść – podkreśłił 41-latek.

Komentarzy: Jeden

Zostaw komentarz

  • (will not be published)