Medyk zrewanżował się AZS-owi Wrocław

Napisany przez w kategorii Ekstraliga, Newsy, Newsy ligowe, Rozgrywki krajowe.

Medyk Konin pokonał AZS Wrocław 3:1, rewanżując się tym samym rywalkom za porażkę 0:1 w meczu rundy jesiennej. Dla podopiecznych Romana Jaszczaka tamta porażka była, jak dotąd, jedyną w tym sezonie.

Koninianki nie zamierzały kalkulować. Już w 11. minucie po podaniu Pauliny Dudek gospodynie na prowadzenie wyprowadziła Aleksandra Sikora. Na 2:0 tuż przed przerwą podwyższyła Natalia Chudzik. Co prawda Anna Bocian złapała uderzoną z rzutu wolnego piłkę, ale sędzia spotkania uznała, iż futbolówka przekroczyła linię bramkową.

Niedługo po zmianie stron Sikora podwyższyła na 3:0. AZS Wrocław zdołał odpowiedzieć jedynie tragieniem Dominiki Grabowskiej w 83. minucie.

- Cieszymy się z wyniku, zagrałyśmy dobry mecz. Bardzo żałujemy niewykorzystanych sytuacji z pierwszej połowy, ponieważ wynik mógłbyć zdecydowanie wyższy. Nasza gra napwawa optymizmem, stworzyłyśmy sobie bardzo dobre sytuacje strzeleckie – powiedziała po meczu Patrycja Balcerzak.

Medyk POLOmarket Konin – AZS Wrocław 3:1
Bramki: Sikora 11, 57, Chudzik 45 – Grabowska 83

Medyk: Szymańska – Grad, Nikolić, Ficzay (46 Pakulska), Slavcheva (90 Gozdek), Balcerzak, Chudzik, Dudek, Sikora (67 Zawiślak), Daleszczyk (80 Woźniak), Gawrońska

AZS: Bocian – Zalwowska, Grec, Gradecka, Ostrowska, Olszewska (90 Korda), Grabowska (90 Urbaniak), Wróblewska, Koziarska (67 Lipka), Zbyrad, Cichosz (78 Maciukiewicz)