Medyk zmiażdżył Olimpię na początek wiosny

Napisany przez w kategorii Ekstraliga, Mecze, Newsy, Newsy ligowe, Rozgrywki krajowe.

Mistrzynie Polski z przytupem rozpoczęły wiosnę w Ekstralidze. Medyk Konin zmiótł z powierzchni ziemi Olimpię Szczecin, wbijając jej niemal dziesięć goli. Do przekonującego zwycięstwa „Medyczki” poprowadziła kapitan Anna Gawrońska.

„Oj, ktoś tu oszukiwał podczas zimowych przygotowań” – można było pomyśleć po końcowym gwizdku, patrząc na kwaśne miny zawodniczek Olimpii Szczecin. Medyk Konin po raz kolejny udowodnił, że podchodzi poważnie do każdego spotkania i nie zamierza oddać nikomu mistrzostwa Polski, wywalczonego w poprzednim sezonie.

Choć do przerwy było tylko 2:0 dla gospodyń, to w drugiej połowie na boisku była już tylko jedna drużyna. „Medyczki” dorzuciły kolejnych siedem trafień i odniosły przekonujące zwycięstwo. Dwie bramki zdobyła Anna Gawrońska, kapitan zespołu. Podobnym wyczynem pochwalić się mogą Patrycja Balcerzak i Ewelina Kamczyk.

Medyk Konin – Olimpia Szczecin 9:0 (2:0)
Bramki: Balcerzak 13, 83, Gawrońska 31, 73, Kamczyk 47, 51, Zigic 66, Sikora 75, Woźniak 84

Medyk: Szymańska – Grzywińska (65. Szewczuk), Slavcheva, Ficzay, Zigić (65. Konat), Balcerzak, Matysik, Sikora, Pajor (70. Zawiślak), Kamczyk (70. Woźniak), Gawrońska

Olimpia: Watychowicz – Preś, Semczyszyn, Szwed, Michalska, Niewolna, Cieśla, Falborska (74. Szymaszek), Janik, Lachman (65. Trzcińska), Ratajczyk (71. Tarnowska)