Medyk z Pucharem i dubletem

Napisany przez w kategorii Mecze, Newsy, Newsy ligowe, Puchar, Rozgrywki krajowe.

Medyk Koin udowodnił swoją dominację w Polsce po raz trzeci z rzędu zapewniając sobie krajowy dublet. W finale Pucharu Polski podopieczne Romana Jaszczaka pokonały Górnik Łęczna 3:0, zdobywając trofeum po raz siódmy w historii klubu.

Od początku spotkania uwidoczniła się przewaga Medyka. Już w pierwszym kwadransie mistrzynie Polski mogły zdobyć przynajmniej trzy gole, ale zabrakło skuteczności. W 16. minucie zimną krew zachowała już jednak Agata Tarczyńska, która w sytuacji sam na sam pokonałą Dorotę Wilk.

Łęcznianki, które rok temu, także w finale Pucharu Polki uległy Medykowi aż 0:5, nie ograniczały się do roli statystek, jednak ich ataki były niemrawe i nie były w stanie zagrozić bramce strzeżonej przez Annę Szymańską.

Medyk z kolei konsekwetnie grał swoje i punktował rywalki. Gole Katarzyny Daleszczyk z 57. oraz Anny Gawrońskiej z 81. minuty, dopełniły dzieła i Medyk po raz czwaty z rzędu, a siódmy w ogóle, zdobył Puchar Polski.

Medyk Konin – Górnik Łęczna 3:0 (1:0)
Bramki: Tarczyńśka 16, Daleszczyk 57 Gawrońska 81

Medyk: Szymańska – Sikora, Sławczewa, Grad – Dudek (80. Zawiślak), Ficzay, Kostowa, Balcerzak, Tarczyńska – Daleszczyk – Gawrońska (90. Chudzik)

Górnik: Wilk – Szewczuk, Górnicka, Guściora, Kwietniewska – Kamczyk, Kawalec (70. Parczewska), Hajduk, Jędrzejewicz (56. Zawistowska)- Hmirova – Sznyrowska (77. Jaszek)