Medyk z kompletem punktów w Sosnowcu

Napisany przez w kategorii Ekstraliga, Newsy, Newsy ligowe, Rozgrywki krajowe.

Piłkarki Medyka Konin po krótkim spadku formy zdają się wracać na właściwie sobie tory. Podopieczne Romana Jaszczaka w 18. kolejce wygrały na trudnym terenie w Sosnowcu z Czarnymi 3:1.

Po porażce z AZS-em Wrocław i remisie zZagłębiem Lubin w Koninie zrobiło się nerwowo. Zespół odbił się jednak gromiąc w poprzedniej kolejce GOSiRKi Piaseczno, a teraz zdobył komplet punktów w Sosnowcu.

Mecz przebiegał pod dyktando przyjezdnych. Wynik spotkania otworzyła już w 18. minucie Anna Gawrońska, której podawała Ewa Pajor. Kolejne gole padły po przerwie. Najpierw Aleksandra Sikora, a później Paulina Dudek, dały Medykowi bezpieczne prowadzenie. Honorowy gol dla gospodyń padł na kwadrans przed końcem, po samobójczym trafieni Gabrieli Grzywińskiej.

- Mieliśmy mecz po kontrolą. Trzeba przyznać, że przeciwnik był bardzo zdeterminowany i mocno nastawił się na mistrza. Moje dziewczyny zagrały całkiem nieźle. Znów jednak zabrakło skuteczności. Mogliśmy dziś wygrać nawet 6:1  - skomentował Roman Jaszczak, trener Medyka.

Na cztery kolejki przed końcem sezonu, Medyk prowadzi w tabeli, ale ma tyle samo punktów co Zagłębie Lubin. Czarni są na dobrym, szóstym miejscu.

Czarni Sosnowiec – Medyk Konin 1:3 (0:1)
Bramki: Grzywińska 75 (sam,) – Gawrońska 18, Sikora 50, Dudek 57

Medyk: Szymańska –  Matysik (Szewczuk 60′) (Zawiślak 90′), Slavczewa, Grzywińska, Ficzay – Balcerzak, Dudek (Woźniak), Sikora – Pajor, Kamczyk, Gawrońska