Medyk wygrał z Mitechem na inaugurację

Napisany przez w kategorii Ekstraliga, Newsy, Newsy ligowe, Rozgrywki krajowe.

Medyk Konin rozpoczął marsz w stronę obrony mistrzostwa Polski. Podopieczne Romana Jaszczaka w pierwszym meczu nowego sezonu Ekstraligi pokonały Mitech Żywiec 2:0.

Skład Medyka mocno się zmienił w porównaniu do poprzedniego sezonu. Przede wszystkim w klubie nie ma już Ewy Pajor, która przeniosła się do VfL Wolfsburg. Do Górnika Łęczna odeszły także Ewelina Kamczyk i Jagoda Szewczuk. Roman Jaszczak ściągnął jednak do Konina Agatę Tarczyńską, Dagmarę Grad, Natalię Chudzik, czy Katarzynę Daleszczy, czyli czołowe polskie piłkarki.

Właśnie Tarczyńska już w 9. minucie wyprowadziła gospodynie na prowadzenie. Wynik ustaliła wiecznie młoda Anna Gawrońska. W obu przypadkach asysty zaliczyła Aleksandra Sikora.

- Cieszą nas trzy pinkty. Możemy z dobrym nastawieniem mentalnym myśleć o Lidze Mistrzyń. Może zabrakło nam dzisiaj trochę zimnej krwi w niektórych sytuacjach, jednak tak jak trener wspomniał, inkasujemy trzy punkty i tylko to się liczy – powiedziała po meczu Tarczyńska, cytowana przez oficjalną stronę Medyka.

Medyk POLOmarket Konin 2:0 (1:0) TS Mitech Żywiec
Bramki: Tarczyńska 9, Gawrońska 67

Medyk: Anna Szymańska – Dagmara Grad, Radoslava Slavcheva (84′ Nikoleta Nikolić), Maria Ficzay, Katarzyna Daleszczyk (68′ Paulina Dudek), Patrycja Balcerzak (71′ Natalia Pakulska), Natalia Chudzik, Aleksandra Sikora (76′ Paulina Zawiślak), Agata Tarczyńska, Gabriela Grzywińska, Anna Gawrońska.

Mitech: Kinga Szemik – Anna Zegan, Karolina Zasada, Karolina Wiśniewska (77.Noras), Agata Droździk, Katarzyna Wnuk, Anna Żak, Magdalena Chrzanowska, Lucia Suskova, Patrycja Wiśniewska, Katarzyna Rozmus (79. Aleksandra Nieciąg)

foto: Kamil Strajch

Komentarzy: 2

  1. frania

    A jeszcze nie tak dawno na tej stronie czytałam, że juz Medyk sie nie będzie liczył, ,ze to był ostatni tytuł itd, itp. takie bzdury…

  2. Curt

    Twoim zdaniem jedno zwycięstwo (w dodatku w słabym stylu) świadczy o tym, ze Medyk sięgnie po mistrzostwo?

Zostaw komentarz

  • (will not be published)